ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Дорогою добра: як створити благодійний фонд?

благодійний фондДля відкриття благодійного фонду необхідно зареєструвати юридичну особу – це найважливіший етап його створення. Фонд, зокрема благодійний, відноситься до некомерційних організацій.

Щоб відкрити благодійний фонд, потрібно рішення його засновника або кількох засновників.  Далі на установчих зборах приймається статут фонду.  Вартість послуг реєстрації та оформлення документів обходиться приблизно в дві тисячі гривень.

У першу чергу при організації благодійного фонду потрібно скласти бізнес-план для отримання державної субсидії чи некомерційних грантів.  Зміст бізнес-плану має повністю відповідати вимогам даних організацій, зазначених у методичних посібниках і документації.

Навіть якщо Вам здається, що Ви могли внести в його зміст більше конкретної інформації, не потрібно цього робити.  Ваш бізнес-план буде порівнюватися з необхідними прикладами і будь-які відхилення в іншу сторону будуть розцінюватися як відхилення від встановлених параметрів.  Тому при складанні бізнес-плану враховуйте, для яких цілей Ви його розробляєте.

Кілька років тому відкрити благодійний фонд було просто модно, тому такі фонди росли, як гриби.  Наявні митні та податкові пільги сприяли їх безбідному існуванню і величезній кількості зловживань.  Але, після скасування більшої частини привілеїв закрилися і багато благодійних організацій.

Тому при відкритті фонду Ви повинні враховувати, що державні організації Вам в цьому не допоможуть.  У держбюджеті не закладені кошти на благодійність.  Фонди існують за рахунок збору коштів, починаючи від пожертвувань приватних осіб і закінчуючи банками та великими компаніями.

Засновником благодійного фонду можуть стати громадяни або юридичні особи, якщо потрібно, то відбувається перерегистрация органов правления благотворительного фонда.  Майно фонду передається йому його засновниками і вважається власністю фонду.

Майно фонду може бути використано для цілей, затверджених статутом організації.  Щорічно фонд повинен звітувати перед наглядовими органами за використання свого майна.

У фонді обов’язково повинена бути створена опікунська рада, яка контролює його роботу і прийняття іншими керівними органами рішень, а також забезпечує виконання цих рішень і використання коштів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами