ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як девальвація гривні вплине на промисловість

девальвація гривніБільшість українських промисловців зростання курсу долара сприймають якщо не як манну небесну, то принаймні як позитивний для економіки їхніх підприємств фактор.

Найбільше задоволені зростанням вартості долара машинобудівники.

«Це дуже добре для нас. Ми отримаємо більше гривні і пустимо її на внутрішній ринок. Досі нам не вистачало національної валюти», – розповів В’ячеслав Богуслаєв, голова ради директорів виробляє авіадвигуни компанії «Мотор Січ».

Старший аналітик компанії «Арт Капітал» пояснює таку позицію керівника «Мотор Січ» тим, що машинобудівні підприємства здебільшого орієнтовані на експортні контракти, які полягають у доларовому еквіваленті. І при переведенні в готівку валюти вони отримають більший обсяг коштів у гривнях.

«Зростання виручки і незмінний рівень витрат дозволяє таким виробникам краще конкурувати на зовнішніх ринках. А саме – домовлятися про продаж більшого обсягу продукції. Зокрема, фактор знецінення гривні дозволив «Мотор Січ» благополучно пережити кризу 2009 р.», – констатує аналітик. На його думку, в довгостроковій перспективі збільшення виручки відчують виробники, які виготовляють двигун, Циркуляционный насос газоперекачуюче обладнання, оскільки їх контракти мають, як правило, більш тривалий термін виконання та розрахунків. На вагонобудівниках ситуація не позначиться, оскільки вони постачають продукцію переважно до Росії, де також спостерігається обвал рубля.

Аналітики запевняють, що від зростання долара виграють і деякі металурги.

«Девальвація національної валюти є позитивним фактором для виробників прокату в Україні. Номіновані в гривні витрати в доларовому еквіваленті знижуються, що дає металургам можливість для маневру», – говорить заступник начальника аналітичного відділу ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Павло Перконос. На його думку, йдеться про зменшення негативної маржі підприємств, оскільки в даний час металурги працюють, як він вважає, або на межі рентабельності, або з негативним показником.

Зростання котирувань долара – удар в спину вітчизняному хімпрому, вважає директор Черкаського НІІТЕХІМ Тамара Ковеня.

«Українська хімічна галузь імпортозалежна на 65-70%, тому що левова частка сировини, компонентів та обладнання завозиться вітчизняними виробниками за кордону, а це означає, що із зростанням курсу долара їх вартість зросте, утворивши додаткові витрати в собівартості готової продукції наших хімпідприємств», – говорить експерт. За її словами, імпортери в останні роки перестраховуються на випадок валютних коливань, оскільки якщо вони тривають протягом 10 днів, підвищується вартість реалізованої продукції.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами