ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Товарам з Донбасу перекрили шлях до Росії

товари донбасуНа кордоні України і Росії знову тривожно – митні служби Російської Федерації почали тотальну перевірку української продукції, через що в пунктах пропуску скупчилася чимала кількість фур з експортним товаром.

РФ знову намагається жорстко контролювати експорт, під удар потрапили навіть цвяхи

Як повідомили «Сегодня» в Луганській регіональній торгово-промисловій палаті, повторюється ситуація серпня 2013. «Росія посилила режим допуску наших товарів через кордон. Перевірка вантажів тепер займає кілька днів, тому що товар треба вивантажити, а потім знову поскладати назад. За все це доводиться платити гроші. Таким чином, збільшуються витрати і терміни доставки вантажів. Раніше підприємства, у яких давні, налагоджені зв’язки, не піддавалися такій ретельній перевірці », – пояснила прес-секретар ТПП Ксенія Дьоміна.

Оскільки левова частка експорту Донбасу орієнтована саме на Росію, наш регіон зможе повною мірою відчути всі наслідки такого кроку росіян. Постраждалих сторони поки дві: власне донбаські підприємства, не зі своєї вини порушують умови контрактів, і автоперевізники, зобов’язані заплатити штраф за несвоєчасну доставку вантажів.

У Донецькому відділенні Асоціації міжнародних автоперевізників (АсМАП) «Сегодня» повідомили, що українські вантажівки відправляються на склади тимчасового зберігання, де проводиться повне вивантаження товару. Потім всі документи на вантаж та сертифікати відправляються в Державне митне управління в Москві, а власники товару повинні сплатити в повному обсязі митні платежі, крім того, додаткові мита можуть становити до 40% вартості товару.

«Можна сказати, що Росія відмовилася від спрощеного огляду української продукції. Порушені всі попередні домовленості, ми можемо очікувати навіть повного припинення експорту з нашого регіону, – розповів глава відділення Юрій Тимченко. – Це поки стосується металу, торгового обладнання, продукції машинобудування і харчових продуктів. Так, в Новошахтинську Ростовської області на 30-градусному морозі проходять митний огляд вантажівки, які везуть витратні матеріали для виробництва. Грубо кажучи, цвяхи в мішках. Тепер ці мішки треба вивантажити, розкрити, можливо, частина товару відправиться на експертизу. У Таганрозі стоять автомобілі з метизними виробами – та ж ситуація ». У АсМАП попереджають: митний огляд може затягнутися і до двох тижнів.

Росіяни, однак, не бачать нічого особливого в тому, що відбувається. Як заявили у Федеральній митній службі РФ, претензії автоперевізників відомство не коментує. «Наші співробітники діють в рамках законодавства Російської федерації», – повідомили нам у ФТС.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами