ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon З чого складається економіка Криму?

економіка кримуАвтономна республіка Крим становить частину єдиного народногосподарського комплексу і займає значуще місце в економіці України. У Криму дуже розвинені області матеріального виробництва, також присутні важливі природні та трудові ресурси.

Чітке розуміння процесів Кримської економіки дуже важливе для того, щоб правильно оцінити ситуацію.

Ще з радянських часів в країні існують міфи і стереотипи про економіку, політику та інші важливі сфери життєдіяльності Криму. Існуючі міфи не дозволяють розробити дієву стратегію для розвитку півострова, сформувати конкурентоспроможне середовище і конкурувати з регіонами України і Чорноморським регіоном, пише сайт новин Сімферополя.

У суспільстві виробилася думка – розбирати всі найважливіші процеси в Криму тільки з точки зору туризму. Ця думка вважається одним з багатьох стереотипів півострова, але саме розгляд соціально-економічних процесів тільки з точки зору туризму, не має як під собою економічного підгрунтя і також робить негативний вплив на економічні та політичні рішення, що приймаються в Криму.

Навіть швидкоплинний розгляд економіки півострова ще в радянські часи, спираючись на відсоток зайнятості населення, використання територій та державних інвестицій, говорить про те, що Крим в першу чергу був неабиякою військовою і військово-морською базою, що дозволяло СРСР на території Чорноморського регіону впливати на Середземномор’ї і Близький Схід. Так само можна відзначити, що Крим був промисловим і науковим центром у військовому приладобудуванні і суднобудуванні на всій території Радянського союзу. І лише в останню чергу варто відзначити, внесок півострова в харчову промисловість СРСР, що спеціалізується на переробці риби, овочів, фруктів і т.д.

Чому ж всі так скептично ставляться до військової спеціалізації Криму? Це пояснюється тим, що показники, які стосуються військово-промисловому комплексу, ніколи не публікувалися відкрито в статистиці держави. Якщо зараз взяти енциклопедію тих часів, навряд чи там можна виявити, хоча б якісь дані, які можна віднести до незліченних проектно-конструкторських і науково-дослідних організацій. Але існують дані, що в 1980-х роках Чорноморський флот, який розташовувався в Криму, нараховував приблизно 140 000 чоловік. Крім Чорноморського флоту, на півострові також розташовувалися:

  • Приблизно 10 великих військових аеродромів
  • Об’єкти космічного зв’язку
  • Найбільші об’єкти системи ППО
  • База, на якій зберігалися ядерні боєголовки і ін.

Фундамент промисловості в Криму складали багатотисячні підприємства військового приладобудування, які перебували в Севастополі, Євпаторії, Сімферополі та у Феодосії, а також підприємства, що знаходяться в Севастополі, Керчі та Феодосії, профіль яких – військове суднобудування і судноремонт.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами