ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Валютних резервів України вистачить всього на півтора року

валютаДо 30 листопада 2014 Україні необхідно виплатити більше 60 мільярдів доларів за зовнішніми борговими зобов’язаннями, з яких 40 мільярдів – торгові кредити.

Про це в ході прес-конференції заявив доктор економічних наук НАН України Володимир Сіденко, повідомляє кореспондент Facenews.

«Державний сектор і банки скорочують свою частину заборгованості. Але надзвичайна залежність ринку України від імпортних поставок, що супроводжуються інтенсивним торговим кредитуванням, сприяють постійній тенденції до зростання зовнішнього боргу », – сказав експерт.

За його словами, обернено пропорційна динаміка національних резервів, що гарантують стабільність боргової позиції України. Так, з 2010 року золотовалютні резерви держави скоротилися з 34 мільярдів до 20 мільярдів доларів.

«Якби не було трьохмільярдного російського вливання, вони становили б усього 17 млрд доларів» – інформує Сіденко і додає: «Сьогодні Україна, при збереженні таких тенденцій, втрачатиме золотовалютних резервів більше мільярда доларів щомісяця. Це означає, що протягом року, якщо не буде наповнення ЗВР, з’явиться серйозна проблема з точки зору здатності держави обслуговувати зовнішні борги ».

За інформацією Сіденко, обсяг короткострокового боргу становить 140% по відношенню до кількості золотовалютних резервів України. Нормальним показником у цьому випадку є 20%.

Крім того, експерт звертає увагу на те, куди Україна витрачає позичені гроші: «Скажімо, є досить серйозні рівні заборгованості, наприклад в Казахстані. Але там ці борги йдуть, насамперед, на фінансування розвитку виробничого сектора ».

«В Україні ж йдеться про фінансування споживання. Тобто – вкладення в ті сфери, які не створюють джерела погашення цих кредитів », – резюмує фахівець.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами