ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Українські фрілансери – одні з найбільш високооплачуваних у світі

фрілансБіржа фрілансерів Elance провела дослідження зарплат серед представників різних країн світу. Як встановили її експерти, українські фахівці виявилися одними з найбільш затребуваних і дорогих працівників. Вони зайняли 3-е місце в світі за розміром доходу.

Більше половини фрілансерів-українців зайнято у сфері IT-технологій. Крім цього, громадяни України працюють копірайтерами, перекладачами та дизайнерами.

Згідно з проведеним дослідженням, 1-е місце за рівнем зарплат дісталося фрілансерам з США. На 2-й позиції розташувалися індійські фахівці. Далі місця у списку розподілилися наступним чином: 4-е – Пакистан, 5-е – Англія, 6-е – Росія і 7-е – Канада.

Як показує статистика, за останні шість років українські фрілансери заробили в цілому 52 млн. доларів. При цьому, росіяни змогли за цей же період заробити всього 20 мільйонів доларів.

Влада України прекрасно усвідомлює, які величезні суми проходять повз податкове відомство. Але навіть “закручування гайок” не допоможе ці кошти залучити до бюджету. Адже більшість грошей фрілансери зберігають за кордоном, не переводячи їх на Батьківщину. Розрахунки, проведені комітетом Верховної Ради, що вивчають ситуацію у сфері інформатизації, показують, що щорічно на роботу в інші країни виїжджає до 6000 висококваліфікованих фахівців-фрілансерів. Для держави це означає втрати в розмірі 0,2-0,3 млрд. доларів ВВП.

Іноземні компанії дуже цінують українських робітників. Вони дисципліновані, працьовиті і обдаровані. Щоб зменшити процес скорочення розмірів утвореного прошарку населення, талановитих українців постараються зацікавити Національним проектом “Технополіс”. На першому етапі, робота зі створення наукоємних підприємств і IT-компаній буде розгорнута в Харкові, Києві, Дніпропетровську, Львові та Одесі. Потім, охоплять інші обласні центри. У рамках реалізації національного проекту, планується залучити іноземні інвестиції.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами