ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Вишиванка: бізнес чи прибуткове хобі?

ВишиванкаВишиванка – це традиційна українська вишита сорочка з натурального полотна. За особливостями орнаменту можна визначити регіон, в якому працювала майстриня. У якомусь сенсі, вишита сорочка є оберегом, яке носить в собі послання далеких предків. У наш час вишиванки знову стали входити в моду. Попит на них досить великий. А от справжніх майстринь залишилося не багато. Якщо ви хочете приєднатися до їх числа, то ідея створення бізнесу на вишиванках для вас.

Традиційна українська вишиванка в сучасній моді

На сьогоднішній день одяг з елементами української вишивки дуже популярний. На вулиці можна зустріти молодих людей і представників старшого покоління в сорочках, футболках, сукнях і сарафанах з вишитим національним орнаментом. Женские вышиванки носять з брюками, спідницями, джинсами, шортами і т.д. Вважається, що вишиванка захищає людину від лихого ока і притягує удачу. Така річ завжди виглядає дуже ошатно, тому підходить не тільки для будніх днів, але і для свят. На День Незалежності в Одесі патріоти у вишиванках утворили справжній живий ланцюг завдовжки в 737 чоловік. Це підтверджує прагнення українців відродити національні традиції. Крім того, існує підвищений попит на національні вишиванки з боку іноземних туристів.

Чи прибутково будувати бізнес на вишиванках?

Швидше за все, створення вишиванок починається, як хобі. Це робота, яка вимагає великої посидючості і творчого підходу. Для любителів вишивати, така робота стане відмінним способом заспокоїти нервову систему і абстрагуватися від життєвих проблем. Вишивати можна як вручну, так і на швейній машинці. Безумовно, вишиванки ручної роботи коштують на порядок дорожче. Ручна праця вважається більш привабливою, оскільки вона гарантує унікальність виробу. У якомусь сенсі, вишивка на машинці є також ручною роботою, якщо вона виконується майстром вручну, а не автоматизовано. Однак, створення малюнка вручну голкою займає на багато більше часу, від цього зростає вартість вишиванки. Варто відзначити, що попитом користуються, і ті, і інші види вишиванок. Все залежить від заможності покупця.

Що потрібно для початку роботи?

Вишивати візерунки можна безпосередньо на виробі або робити вишивку на спеціально заготовлених клаптиках канви, які нашиваються на готові вироби. Вищим пілотажем вважається вишивка по виробу. Така робота коштуватиме найдорожче, оскільки вважається мистецтвом.

Для роботи потрібні наступні матеріали:

  • Набір ниток;
  • Голка (швейна машинка);
  • Ножиці;
  • Схема візерунка;
  • Пяльця;
  • Полотно, сорочка чи інший виріб, за яким буде робитися вишивка.

Візерунки можна купити в магазині. Дешевше, звичайно, знайти в інтернеті. У мережі запропоновано багато безкоштовних схем, покрокових фото і відео майстер-класів. Тут же представлені списки ниток за номерами, щоб майстру легше було визначити, які нитки знадобляться для створення малюнку. Часто можна побачити фотографії готових виробів, щоб зрозуміти, що вийде в підсумку роботи.

Кому запропонувати авторські вишиванки?

Щоб знайти збут для своїх виробів, можна діяти в декількох напрямках. Якщо ви зібралися просувати свої вироби в мережі Інтернет, то бажано створити окрему сторінку, групу або навіть сайт, присвячений своїй творчості. Тут ви зможете не тільки продавати готові вишиванки, а й приймати замовлення. Інший варіант – віддати вироби під реалізацію торговцям в прохідних місцях міста, наповнених туристами та іншими гостями міста. Також можна домовитися з салоном, який займається продажем ексклюзивного одягу.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами