ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Україні може загрожувати енергетичний колапс

енергетичний колапсПротягом останнього року в Україні в кілька разів збільшилася кількість аварій у мережах електропостачання. На думку фахівців це відбувається з причини зносу електро-і тепломереж, які не ремонтуються через відсутність коштів.

За даними Центру досліджень енергетики кількість аварійних відключень протягом останнього року зросла в чотири рази. До основних причин таких ситуацій відноситься різка зміна погодних умов.

З настанням зими вже цього року почалися перебої з електропостачанням, в результаті чого воно було відсутнє в 866 населених пунктах. Енергосистеми виявилися не підготовленими до експлуатації в зимовий період, тому перші заморозки і сніг стали причиною виведення їх з ладу.

Для нормального функціонування систем електропостачання в Україні необхідні капітальний ремонт і заміна обладнання.

За інформацією заступника генерального директора Центру досліджень енергетики Вадима Гламаздина близько 60% українських електромереж експлуатуються, перебуваючи в стані позамежно допустимого зносу. У деяких регіонах знос тепломереж досягає 90%.

Через недостатнє фінансування сфери виникли складнощі з ремонтом обладнання. При зміні погодних умов в Україні виникло більше проблем з системами енергопостачання. Значно нижчі темпи реконструкції в порівнянні з темпами зносу привели до збільшення кількості застарілих мереж та обладнання. Тому ризики виходу з ладу систем в результаті зміни погодних умов будуть зростати з кожним роком.

Особливо вони збільшуються в зимовий період, коли несприятливі погодні умови можуть призвести до серйозних наслідків.

Вся відповідальність за енергетику поки покладається на працівників підприємств. Це буде тривати до тих пір, поки держава серйозно не займеться цим питанням. Тому в даній ситуації для запобігання більш серйозних наслідків необхідно стежити за станом обладнання і своєчасно повідомляти про його неполадки.

 

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами