ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Українців вигнали з Лондонської біржі

інвестиційні фонди та компаніїВелика українська будівельна компанія «XXI століття» виключена з лістингу альтернативного майданчика Лондонської фондової біржі.

Компанія була першим девелопером з України, який провів публічне розміщення акцій, ще в 2005 році продавши на біржі 35,7% своїх паперів за $ 139 млн. На піку капіталізації в 2007 році «XXI століття» оцінювався в $ 1,8 млрд.

Однак в 2011-2012 році в ньому відбулася зміна акціонерів, і тепер компанія належить колишньому власникові ФК «Металіст» Олександру Ярославському та гендиректору «XXI століття» Олегу Салміну. Співпраця між підприємцями не склалася, і в 2013 році компанія перестала публікувати свою звітність. Крім того, залишається невирішеним питання із залученням додаткового фінансування.

За даними видання, у Ярославського і Салміна конфлікт через одного зі столичних проектів – багатофункціонального комплексу «Вирлиця». У липні 2013 року в офіційному повідомленні «XXI століття» заявив, що компанія DCH IMMO Limited, що належить Ярославському, не виділяє кредит на його будівництво – обумовлені в 2012 році на зборах акціонерів $38 млн.

У групі DCH відповідають, що гроші будуть виділені лише після того, як нинішній менеджмент на чолі з Салміним проведе необхідну підготовчу роботу. У чому вона полягає, у Ярославського не відзначають.

«XXI століття» працює на українському ринку нерухомості з 1999 року. Її найбільш відомий проект – побудовані в Києві будівлі ТРЦ «Квадрат».При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами