ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Хто такий митний брокер?

митний брокерБезліч підприємств, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, стикаються зі складнощами при проходженні товару через кордон.

Перед керівником постає питання – оформляти документи для розмитнення вантажу своїми силами, чи звернутися до послуг митного брокера? Проходження митного процесу штатними фахівцями дуже часто призводить до прикрих промахів. Це і затримка вантажу на митниці, нарахування пені і штрафів. Відповідь однозначна! Необхідно використовувати в своїх інтересах грамотного фахівця, що володіє великими знаннями і тонкощами митного законодавства.

Митний брокер – це організація, яка представляє інтереси вантажоодержувача або вантажовідправника на митному пункті. Такий вид діяльності підлягає ліцензуванню ГТК (Державний митний комітет).

Клієнт і брокер повинні укласти нотаріально завірений договір, який обумовлює предмет договору, права, обов’язки сторін, терміни виконання послуг, форму і порядок оплати, різні додаткові умови і форс-мажорні обставини.

Брокерські послуги представляють собою наступні основні операції:

  • заповнення бланків митних документів;
  • здійснення необхідних платежів;
  • уявлення документації та вантажів до огляду;
  • вирішення питань з переміщення та зберігання товару.

Митний брокер за своїм розсудом обирає оптимальні з його точки зору дії, пов’язані з оформленням вантажів, які переміщуються. Діяльність такого характеру може здійснюватися як за згодою клієнта, так і без такого.

Помилка у виборі такого професіонала, як митний брокер, не припустима.

Ось вам правила, які допоможуть уникнути неприємностей з митною службою:

  • Дізнатися номер свідоцтва митного брокера, зареєстрованого в реєстрі.
  • Як мінімум двоє співробітників повинні бути атестовані на відповідність вимогам Митного Кодексу.
  • У компанії повинен бути укладений діючий Договір страхування цивільної відповідальності.

Підписуючи серйозний зовнішньоекономічний контракт, вже сьогодні задумайтеся про вибір компетентного митного агента.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами