ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Що буде з пенсіями та соцдопомогою в 2014 році?

закон України про пенсійну реформуХвороблива тема виплати боргів по зарплаті бюджетникам вже вирішена. З 1 грудня 2013 року підвищуються розміри всіх соцвиплат – від пенсій і допомоги по пологах до мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму. Ми дізналися, на скільки саме і як підвищать забезпечення українців.

Піднімуть і пенсії, і зарплати

Уряд затвердив графік виплати соціальних боргів: проблему вдалося зняти завдяки жорсткому плануванню.

В майбутньому році соціальне питання буде під особливим контролем держави. Виплати соцдопомоги, пенсій і пільг збережуться і, більше того, як годиться, виростуть у кілька етапів. Питання вважається найбільш пріоритетним, можливість підтримати українців, особливо соціально незахищених, буде знайдена.

До речі, зарплати і пенсії зростуть незважаючи на те, що сам рік обіцяє бути дуже непростим. Головна причина в тому що на носі президенські вибори, а підвищення соціальних виплат – однин з способів підкупу виборців. У першу чергу, складнощі можуть виникнути через наслідки кризи в ЄС і світі. А також через «шорсткості» у відносинах з Росією, які виникали протягом 2013року.

«Україна – експортоорієнтована країна, – розповів глава Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. – Будь-які збої в постачаннях експорту негативно позначаються не тільки на окремих підприємствах, а й на цілих галузях. Перебої 2013-го можуть ще відгукнутися».

На другу половину цього року аналітик дивиться з оптимізмом: «Вважаю, що саме в цей період будуть максимально підвищуватися соціальні виплати. Зарплата бюджетникам зросте на 10-12%, пенсії в середньому – на 14%. Незважаючи на те, що очікується більш високий рівень інфляції, ніж цього року, коли він тримався майже на нулі, зростання доходів населення зможе її перекрити».При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами