ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як Янукович чужі економіки піднімав, а свою вбивав?

українська економікаНещодавно в черговий раз, скажімо так, посперечалися МВФ і наш Нацбанк. МВФ в який вже раз сказав Нацбанку приблизно таке: “Що ви, ідіоти, витворяє? Хіба ж ви не розумієте, що своєю “найстабільнішою у світі гривнею” ви гробите економіку своєї країни?”.

На що йому НБУ вустами заступника директора Генерального департаменту грошово-кредитної політики Арсенюка дипломатично і тупо відповів так:

«Пропозиції місії відомі і активно обговорюються ЗМІ та учасниками ринку. Найбільше цікавить проблема гнучкості обмінного курсу. Ми завжди з глибокою увагою ставилися до порад МВФ, але, перш за все, головна мета Нацбанку – це підтримка цінової стабільності».

Не знаю, як у кого, а у мене аж дух захоплює від обурення через такого дебільного відповіді чиновника Нацбанку! Тим більше, так збіглося, що сьогодні Держкомстат опублікував показники по зовнішній торгівлі за 9 місяців цього року, і я них дивлюся, а, як кажуть, серце кров’ю обливається.

Подивись, народ, сам за цими показниками – до чого довела українську економіку тупа фіксація Нацбанком курсу гривні до долара протягом останніх чотирьох років!

Отже, товарний експорт скоротився за 9 місяців на 9,3%. Що погано. Але зате імпорт скоротився ще більше – на 10,1%. Що має бути добре?

Але нехай тебе, народ, не вводить в оману останній показник. Справа в тому, що таке зниження імпорту отримано, головним чином, завдяки зменшенню аж на 21,4% імпорту газу. А так значно він скоротився, по-перше, через падаюче промвиробництво (уже 5 кварталів поспіль), по-друге – тому що взимку-навесні минулого року були під корінь забрані запаси газу з підземних сховищ, при цьому потім влітку-восени їх заповнили в набагато менших обсягах, ніж у минулі роки – про що скоро наш уряд може сильно пошкодувати. Так що зменшення товарного імпорту на 10,1% ні про що не говорить.

А ось навіть не говорять, а криком кричать наступні показники зі звіту про зовнішній торгівлі за 9 місяців 2013!

Продукції рослинного виробництва в Україну імпортовано на 1,93 млрд дол! І це в аграрну країну! Причому, даний імпорт зріс на 10,7%, тоді як експорт такої продукції з України впав – на 8,6%!

Готових харчових продуктів імпортовано на 2,22 млрд дол І даний імпорт зріс на 7,2%. Це хіба нормально?

Текстильних товарів імпортували на 1,79 млрд дол, головних уборів, взуття та парасольок – на 673 млн дол. автомобілів – аж на 4,2 млрд дол!

Нарешті, прошу звернути особливу увагу, навіть недорогоцінних металів (в основному, чорних металів) в Україну імпортували аж на 3,79 млрд. дол.. І це при тому, що у нас своя залізна руда, своє вугілля, а зарплати металургів і шахтарів на порядок нижчі, ніж у Європі чи Америці!

Що ж це таке робиться? – Запитає хтось. А я відповім: спасибі рідному Нацбанку за стабільність гривні! Оскільки саме завдяки стабільності нацвалюти протягом вже 4 останніх років у нас стрімко зростає негативне сальдо зовнішньої торгівлі.

Між іншим, 2012 року в Україні було встановлено антирекорд за негативним сальдо зовнішньої торгівлі товарами – 20,4 млрд дол за даними Нацбанку. А за один тільки вересень минулого року торговельний дефіцит склав 2,3 млрд дол – це за сьогоднішніми даними Держкомстату.

До речі, якби я вище приводив показники по окремих галузях нема за 9 місяців, а за вересень-місяць, то картинка була б ще огиднішою. Тому що у вересні у нас експорт товарів з України знизився на 0,6%, а імпорт зріс на 9,8%. Тобто, ситуація погіршується з місяця в місяць.

Чи означає ж дана динаміка торгового дефіциту тільки одне: українська економіка гине. Вже давно у нас в країні практично не виготовляються ніякі непродовольчі товари (одяг, взуття, побутова техніка, вытяжки кухонные встраиваемые bosch, комп’ютери, телефони, іграшки, канцелярія і т.д.), а скоро втратять конкурентоспроможність і продовольчі. Якщо хто не знає, то повідомляю, що українці які живуть у прикордонній з Польщею давно вже купують продути харчування в цій країні, так як там вони дешевші від українських. І овочі, і фрукти, і крупи, і м’ясопродукти, і майже все інше.

Але МВФ не зовсім справедливо звинувачує в політиці штучного утримання гривні наш Нацбанк. Той не сам вирішив творити таке неподобство, а виконує наказ зверху – президента Януковича!

А що, невже ж Янукович настільки тупий? – Запитає хтось. Відповім, що причина не тільки в цьому! Так, звичайно, всім відомо, що він у нас “проФФесор”. Але справа ще й у тому, що Янукович хоче завдяки “покращенню” у вигляді стабільної гривні утримати свій електоральний рейтинг перед майбутніми президентськими виборами. Спочатку гривню насильно тримали до парламентських виборів 2012 року – на допомогу Партії регіонів, а потім вирішили тримати і до президентських виборів 2015 року – на допомогу Януковичу…

Через що і страждає наша економіка. Ну а економікам інших країн, які з року в рік нарощують експорт своєї продукції в Україну, навпаки, політика стабільної гривні йде на благо. Радіють китайці, японці, корейці, турки, поляки, німці, росіяни, білоруси та інші зарубіжні труженники того, що в Україні така тупа влада – не натішаться. Передаю вам, Віктор Федорович, велике спасибі від них…При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами