ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Якщо держбанки не підтримають гривню, курс знову підскочить до 9 грн/$ – банкіри

долариАмериканська валюта в четвер подорожчала на безготівковому ринку ще на 5 копійок – до 8,81 грн/$. Значного попиту на бакс не спостерігалося, просто банки розгойдували курс напередодні активізації торгів, які очікуються в п’ятницю. 14 лютого імпортери вперше на цьому тижні (після набуття чинності нових обмежень Нацбанку) зможуть купувати долар на міжбанку, а продавати його їм хочуть якомога дорожче. Недешево через це він коштуватиме і населенню.

«У п’ятницю в обмінних пунктах курс становитиме 8,8-8,95 грн/$», – повідомив «Вістям» головний економіст казначейства «Банку Нацкредит» Володимир Фенюк. Єдина втіха – валюти повинно вистачити на всіх. Фінансисти суттєво наростили поставки в країну іноземної готівки. «За січень завезли близько $80 млн. А зараз поставки поступово зростають на тлі підвищеного попиту з боку населення. Минулого тижня, наприклад, завозили по $10 млн на день», – розповів нам заступник голови правління банку «Фінанси і Кредит» Ігор Львов.

9 ГРН/$ НЕ ЗА ГОРАМИ?

Найбільше фінансисти побоюються безготівкових торгів у п’ятницю, під час яких повинен помітно зрости попит на долар. Неофіційно банкіри називають навіть прогноз в 9 грн/$, але все залежить від Нацбанку. Банкіри впевнені, що якщо він або Ощадбанк вийдуть у п’ятницю з продажами долара на міжбанк, то курс втримається на 8,78-8,8 грн/$.

Чиновники з цього приводу не переживають і закликають зберігати спокій. «Ми бачили реєстр заявок на купівлю валюти на 14 лютого, в ньому немає нічого катастрофічного», – запевнила директор гендепартамента грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова. І тут же зазначила, що курсові коливання в рамках 1-2% (8-16 копійок) в центробанку припускають і вважають нормальним явищем.

До речі, дуже сподобалася така позиція Нацбанку кабмінівцям, які вчора заговорили про відновлення кредитних переговорів з МВФ. «Гнучке курсоутворення завжди було одним з питань, які МВФ обговорював з Україною, вважаючи за необхідне робити кроки в цьому напрямку. Тому дії Нацбанку – позитивний крок у напрямку відновлення переговорів», – заявив у четвер перший заступник голови Мінекономрозвитку і торгівлі Анатолій Максюта.

джерело: news.finance.uaПри використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами