ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Бізнес ідея: пункт обміну валют

купувати і продавати валютуУ будь-якому популярному туристичному місті процвітає бізнес по обміну валют. Приїжджаючи в ту чи іншу країну, ми повинні вирішити найголовніше питання – обміняти валюту на місцеві гроші. Такий бізнес приносить власникам пунктів з обміну валют шалені гроші. Якщо ви проживаєте, в якому-небудь туристичному місті, який відвідують багато іноземних туристів, то ви б могли відкрити такий бізнес. Вашими клієнтами стануть не тільки приїжджі туристи, а й місцеві жителі, які збираються в подорож в яку-небудь країну. Врахуйте, що в Україні забороняється вести самостійно діяльність з обміну валюту. Обмінювати валюту можуть лише банки і кредитні організації. Тому якщо ви хочете зайнятися даним бізнесом, у вас має бути власний банківський підрозділ або представництво одного з банків. Для самостійних підприємців шлях в даний бізнес закритий. Принаймні, можна відкрити банк за франшизою і створити мережу пунктів по обміну валют. Найпростіший спосіб зайнятися даним бізнесом – отримати ліцензію, яка дозволяє вести діяльність з обміну валюти, у якого-небудь дрібного чи середнього банку.

Відкривши навіть одну невелику точку з обміну валюти, ви забезпечите себе непоганим прибутком. Наприклад, в популярних туристичних містах невеликий пункт з обміну валюти може приносити близько 10-20 тисяч доларів чистого прибутку на місяць. На відкриття невеликого пункту вам знадобиться не більше 200 тис. гривень. На чому заробляють подібні пункти? Основний дохід подібні організації отримують за рахунок різниці курсів тих чи інших валют. Додатковий дохід валютно-обмінні пункти отримують за рахунок комісії з обміну валюти. Кожен з пунктів вправі виставляти курс обміну самостійно. Наприклад, одні пункти виграють за рахунок високий комісії, а інші за рахунок великого обсягу виконаних операцій з обміну валют. На мою особисту думку, особливим попитом користуються ті пункти валюти, які обмінюють валюту за найвигіднішим для людей курсом. У таких пунктів де курс доллара або інших валют, таких як євро, рублі, тенге найвигідніший – завжди багато клієнтів і виграють вони завжди за рахунок обсягу здійснених операцій.

Ще однією важливою умовою для нормального функціонування бізнесу є наявність необхідної кількості обігових коштів. У вашому обмінному пункті завжди повинна крутиться сума в розмірі 10-15 тисяч доларів. Звичайно, ви подумайте, що розмір оборотної суми залежить від кількості клієнтів. Але тут навіть справа полягає не в кількості. Безумовно, більшість клієнтів в основному будуть обміняні невеликі суми, але зустрічається чимало клієнтів, яким потрібно обміняти за один раз відразу значну суму. Загалом, тут схема проста: чим більше оборотних коштів буде крутитися у вашому обмінному пункті, тим краще.

У першу чергу ви повинні подбати про отримання ліцензії, яка дає вам право здійснювати валютно-обмінні операції. Наприклад, можна підшукати дрібні або середні банки і спробувати подати заявку на отримання необхідної ліцензії. Тільки банки мають право видавати подібні ліцензії для здійснення обмінних операцій. Тому ви повинні встановити тісну співпрацю з одним з таких банків.

Як тільки ви станете власником такої ліцензії, можна приступати до наступного етапу – пошуку відповідного приміщення для обмінного пункту. Для невеликого пункту цілком вистачить площі розміром 10-15 кв.м. Врахуйте, що прибуток пунктів з обміну валют залежить від їхнього місця розташування. Якщо ви хочете забезпечити свій бізнес хорошим прибутком, вам слід звернути увагу на місця масового скупчення людей, це можуть бути базари, станції метро, ​​аеропорти, великі торгові центри і т.д. Коли ви знайдете підходяще приміщення, вам доведеться купити все необхідне обладнання: каси, комп’ютер, принтер і т.д. Приміщення необхідно обладнати відповідно до вимог безпеки. Ви, напевно, багато разів помічали, що в обмінних пунктах касира від клієнтів відокремлює товсте непробивне скло. Внизу скла передбачена невелика пересувна порожнина, яка за зовнішнім виглядом схожа на ящик. Така система використовується в усіх банках, ви кладіть у цю порожнину гроші, а касир пересуває цю порожнину до себе. Також вам знадобитися найняти двох касирів, які працюватимуть позмінно.

Не слід забувати про відеоспостереження. Деяку частину стартового капіталу вам доведеться витратити на установку камер відеоспостереження. На камеру відеоспостереження слід посадити пильного охоронця. Тим більше, за допомогою камер відеоспостереження ви будете контролювати касира, щоб він не залишав залишок коштів собі.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами