ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon НБУ намагається контролювати ситуацію, але не може запобігти падіння гривні – експерт

долариДолар на міжбанку продовжує зростати, а гривня падати – вчора в обмінниках за долар просили вже 8,74 грн. Знизився курс національної валюти також по відношенню до євро та російського рубля. За словами експертів банківської справи, падіння гривні зараз – процес незворотний, але панікувати поки що рано.

«Є кілька об’єктивних причин для такого падіння, – пояснює президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. – Одна з них – це виплата кредиту за газ. Ми платимо за нього валютою, і різкий попит на неї знизив курс гривні».

«Такий різкий стрибок не може бути спонтанним, – вважає заступник голови правління банку «Фінанси і кредит» Ігор Львов. – І головна причина – це нестабільна ситуація в країні. Валюту масово скуповують через паніку і невпевненість в завтрашньому дні. Це і призвело до суттєвого подорожчання».

У прогнозах експерти обережні. «Нацбанк намагається контролювати ситуацію, але не може запобігти падіння гривні, адже на це можуть піти всі золотовалютні запаси країни. На позиції 8,7 грн якийсь час затримається, для цього ресурси є. Але, якщо криза посилюватиметься, ми можемо зіткнутися з ще більшим падінням», – вважає Олександр Охріменко.

Всі експерти впевнені в одному: щойно політична ситуація в країні стабілізується, курс гривні повернеться до звичних 8,2-8,3 грн/$. Сподівання покладають також на формування нового уряду, який зможе відновити роботу економіки.

джерело: finance.uaПри використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами