ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Одеса може стати економічним форпостом Китаю в Європі

КитайКитайські інвестори створять в Україні економічну базу приходу на європейський ринок. Зокрема, Китай украй зацікавлений в Одеському регіоні, запевняє економіст Микола Шутов.

Як розповів експерт, зараз Одеса цікава китайським інвесторам з точки зору прориву до Європи.  «Китай хоче викупити в Україні три мільйони гектарів земель – а це величезна площа.  Китайці створюють в нашій країні свою економічну базу», – зазначив М. Шутов, передає кореспондент.

У свою чергу журналіст Леонід Штекель додав, що китайські інвестори не приведуть в Україну гроші, а приведуть своїх людей.  «Китайці просто орендують нашу площу, наші землі і посадять своїх робітників, які будуть так само збирати товари і продавати їх нам.  Україні немає ніякої користі від Китаю», – підкреслив Л. Штекель.  Не виключено, що незабаром буде поставлятися обладнання з Китаю, верстати, заводи, лінії і навіть технології.

Зрештою експерти зійшлися на думці, що Україні потрібно співпрацювати з Румунією, Грецією і Туреччиною.  Адже ці країни найбільш географічно та економічно близькі Україні.

Нагадаємо, в 2011 році Одеська облдержадміністрація вела переговори з бізнес-колами КНР про відкриття у нас чотирьох індустріальних парків.  У підсумку, жоден з проектів не просунувся далі концепції.  Згодом губернатор Едуард Матвійчук звинуватив у чиновників у зриві угод.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами