ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon В Україні очікується подорожчання бензину: за літр водії будуть платити по 15 грн

бензинЕксперт з Науково-технічного центру «Психея» звернув увагу на те, що освіта роздрібної ціни на бензин в Україні є за своєю природою унікальною.

Формула ціни на бензин на українських заправках формується таким чином: близько 55% становить сама нафта або інші імпортовані нафтопродукти, трохи більше третини складають податки, а інші 10% йдуть на обслуговування АСТ.

У зв’язку з цим, на думку експертів, говорити про те, що власники заправок наживаються на звичайних українцях, ніяк не можна.  Крім усього іншого, економіст звернув увагу і на те, що частка податку, яка входить у формулу формування ціни бензину, набагато нижча, ніж та, яка використовується в Європі.  В ЄС загальноприйнятою є податкова ставка в розмірі 60% від останньої ціни.

Геннадій Рябцев також зазначив, що у разі підвищення акцизів на паливо, його вартість зросте мінімум у півтора рази.  Так, наприклад, бензин А-95 Євро другого виду, який водії звикли називати Євро-4, коштуватиме вже не 11 гривень, а близько 15.  Також варто звернути увагу і на те, що ціни будуть і далі рости.

Якщо акцизи на паливо будуть підвищені, що ціна бензину в Україні буде такою ж, як і в Німеччині, Люксембурзі та Франції.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами