ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Бізнес-ідея: магазин тканин і текстилю

магазин тканин і текстилюЯкщо ви впевнені, що зможете організувати бізнес – магазин тканин, а потім правильно вести його, успіх не змусить себе довго чекати. Текстиль – товар примхливий, який вимагає до себе правильного підходу.  Зберігати тканини потрібно при певному температурному режимі, вологості і освітленості.  Це важливо пам’ятати при підборі приміщення для вашого майбутнього магазину тканин.

Закупівля товару

Однак перш ніж починати свій бізнес – магазин тканин, слід вивчити ринок поставок і можливості збуту.  Підприємці здебільшого закуповують тканини за кордоном – у Туреччині, Китаї, Індонезії, Болгарії.  Постачальника можна знайти через інтернет або по рекомендації знайомих.  Однак перший закупівлю краще здійснити очно, при особистому контакті.  Так сформується враження про продавця сировини, та й продукцію ви побачите на власні очі.  Якщо такої можливості немає, і ви замовляєте товар заочно для відправки поштою або іншим методом – почніть з малої партії.  При наявності браку ваші втрати будуть мінімальні.

Поряд з тканинами ви можете пропонувати своїм покупцям інші домашнього текстилю: покривала, пледи, гарнітури для м’яких меблів, комплекти постільної білизни, наволочки-простині, простині, і т.д. Магазин домашнього текстилю “ТекстильРум” в Києві, продукцію якого ви можете переглянути на сайті http://www.textileroom.com.ua/dir_prostyni.htm,- це хороший приклад організації такого магазину. Крім того, для рукодільниць – ваших потенційних покупців – знадобиться фурнітура, допоміжні матеріали для шиття.

Приміщення

Щоб ваш бізнес – магазин тканин – був успішним, необхідно докласти зусиль.  Вибирайте приміщення таким чином, щоб торговий зал мав як природне, так і штучне освітлення.  Покупці повинні побачити, як виглядає тканина в тому і іншому «світлі».  Тканини мають бути не тільки в рулонах, але й на стелажах, штангах.  Надайте покупцям можливість приміряти тканину «на себе» – повісьте достатні по довжині зразки, забезпечте торговий зал дзеркалами.

У вашому магазині тканин повинні бути присутні:

  • складське приміщення для зберігання товарів;
  • підсобне приміщення для передпродажної підготовки товару;
  • кімната для персоналу;
  • туалет для персоналу.

Якщо ви плануєте додатково пропонувати послуги з дрібного ремонту та пошиття нескладних речей, слід обладнати швейну майстерню.  Не обов’язково організовувати ательє в магазині.  Однак цілком реально збудувати ланцюг послуг з дизайну та пошиття штор та інших текстильних виробів для внутрішнього інтер’єру приміщення і предметів домашнього ужитку.

Організація і персонал

Для того, щоб почати свій бізнес і відкрити магазин тканин, необхідно зареєструвати діяльність як ІП або ТОВ, отримати дозволи від Укрспоживнагляду і пожежного нагляду.

У магазині повинен бути план евакуації людей при пожежі, а також засоби для пожежогасіння.  Необхідні два евакуаційних виходи і покажчики руху.

Для роботи в магазині будуть потрібні продавці, що розбираються в тонкощах текстильного товару і предметів для рукоділля.  Краще найняти людей з досвідом подібної роботи.  Функції бухгалтера можна виконувати самостійно, особливо на початку бізнесу.  Якщо ваш магазин пропонує додаткові послуги, можуть знадобитися швачки, дизайнер, закрійник.  Плюсом в бізнесі буде співпраця з ательє з пошиття одягу.

Пам’ятайте, що бізнес магазин тканин та іншого текстилю – дуже непростий:

  • затратний – на старті потрібно не менше 200 тис. грн.;
  • висококонкурентний – щоб досягти успіху, необхідно зайняти вільну нішу або виділитися особливими пропозиціями;
  • складний щодо поставок і збуту – необхідне набуття досвіду закупівель якісного текстилю та фурнітури, а також пошук приватних і корпоративних клієнтів;
  • для залучення клієнтів необхідне постійне проведення різних акцій, бажано в креативному дусі, які окупаються далеко не відразу.

Однак якщо вам не страшні такі перепони, а бізнес з організації і роботи магазину тканин вас приваблює, як ніякий інший – 90% успіху у вас в кишені.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами