Якщо ви впевнені, що зможете організувати бізнес – магазин тканин, а потім правильно вести його, успіх не змусить себе довго чекати. Текстиль – товар примхливий, який вимагає до себе правильного підходу. Зберігати тканини потрібно при певному температурному режимі, вологості і освітленості. Це важливо пам’ятати при підборі приміщення для вашого майбутнього магазину тканин.
Закупівля товару
Однак перш ніж починати свій бізнес – магазин тканин, слід вивчити ринок поставок і можливості збуту. Підприємці здебільшого закуповують тканини за кордоном – у Туреччині, Китаї, Індонезії, Болгарії. Постачальника можна знайти через інтернет або по рекомендації знайомих. Однак перший закупівлю краще здійснити очно, при особистому контакті. Так сформується враження про продавця сировини, та й продукцію ви побачите на власні очі. Якщо такої можливості немає, і ви замовляєте товар заочно для відправки поштою або іншим методом – почніть з малої партії. При наявності браку ваші втрати будуть мінімальні.
Поряд з тканинами ви можете пропонувати своїм покупцям інші домашнього текстилю: покривала, пледи, гарнітури для м’яких меблів, комплекти постільної білизни, наволочки-простині, простині, і т.д. Магазин домашнього текстилю “ТекстильРум” в Києві, продукцію якого ви можете переглянути на сайті http://www.textileroom.com.ua/dir_prostyni.htm,- це хороший приклад організації такого магазину. Крім того, для рукодільниць – ваших потенційних покупців – знадобиться фурнітура, допоміжні матеріали для шиття.
Приміщення
Щоб ваш бізнес – магазин тканин – був успішним, необхідно докласти зусиль. Вибирайте приміщення таким чином, щоб торговий зал мав як природне, так і штучне освітлення. Покупці повинні побачити, як виглядає тканина в тому і іншому «світлі». Тканини мають бути не тільки в рулонах, але й на стелажах, штангах. Надайте покупцям можливість приміряти тканину «на себе» – повісьте достатні по довжині зразки, забезпечте торговий зал дзеркалами.
У вашому магазині тканин повинні бути присутні:
- складське приміщення для зберігання товарів;
- підсобне приміщення для передпродажної підготовки товару;
- кімната для персоналу;
- туалет для персоналу.
Якщо ви плануєте додатково пропонувати послуги з дрібного ремонту та пошиття нескладних речей, слід обладнати швейну майстерню. Не обов’язково організовувати ательє в магазині. Однак цілком реально збудувати ланцюг послуг з дизайну та пошиття штор та інших текстильних виробів для внутрішнього інтер’єру приміщення і предметів домашнього ужитку.
Організація і персонал
Для того, щоб почати свій бізнес і відкрити магазин тканин, необхідно зареєструвати діяльність як ІП або ТОВ, отримати дозволи від Укрспоживнагляду і пожежного нагляду.
У магазині повинен бути план евакуації людей при пожежі, а також засоби для пожежогасіння. Необхідні два евакуаційних виходи і покажчики руху.
Для роботи в магазині будуть потрібні продавці, що розбираються в тонкощах текстильного товару і предметів для рукоділля. Краще найняти людей з досвідом подібної роботи. Функції бухгалтера можна виконувати самостійно, особливо на початку бізнесу. Якщо ваш магазин пропонує додаткові послуги, можуть знадобитися швачки, дизайнер, закрійник. Плюсом в бізнесі буде співпраця з ательє з пошиття одягу.
Пам’ятайте, що бізнес магазин тканин та іншого текстилю – дуже непростий:
- затратний – на старті потрібно не менше 200 тис. грн.;
- висококонкурентний – щоб досягти успіху, необхідно зайняти вільну нішу або виділитися особливими пропозиціями;
- складний щодо поставок і збуту – необхідне набуття досвіду закупівель якісного текстилю та фурнітури, а також пошук приватних і корпоративних клієнтів;
- для залучення клієнтів необхідне постійне проведення різних акцій, бажано в креативному дусі, які окупаються далеко не відразу.
Однак якщо вам не страшні такі перепони, а бізнес з організації і роботи магазину тканин вас приваблює, як ніякий інший – 90% успіху у вас в кишені.