ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Борис Мацюк: «Банківська діяльність вимагає державного регулювання»

Борис МацюкНа думку лідера Міжнародної громадської організації (МГО) «Всенародний контроль та захист» Бориса Мацюка, «держава повинна регулювати і контролювати банківську діяльність, тому що деякі банки своєю кредитною політикою знищують малий і середній бізнес в Україні».

«Дуже часто вона згодом виявляється необґрунтованою і захмарною. Фінансова установа, заманюючи клієнта спочатку вигідними умовами, у будь-який момент може підняти кредитну ставку. Підприємцям у цих умовах дуже важко працювати. Головне завдання цих банків – довести підприємство до дефолту з метою заволодіння його активами, пустити позичальника по світу, а майно прилаштувати у свої надійні руки. І така ситуація аж ніяк не одинична », – переконаний громадський лідер.

«До мене, як до громадського діяча, звертаються підприємці зі скаргами, що їм важко працювати в нинішніх умовах. Не варто забувати, що рушійною силою вітчизняної економіки є малий і середній бізнес. Коли українська економіка перебувала на підйомі, багато хто брав кредити, розраховуючи швидко повернути їх. Але з початком кризи обслуговувати свої зобов’язання може дуже небагато людей. Хочу нагадати, що понад 300 тисяч підприємців у нашій країні припинили свою діяльність. Тоді ж люди стали звертатися до банкірів із проханням реструктуризації боргів, але отримали відмови. Більш того, банки починають у кілька разів підвищувати відсоткову ставку за борговими зобов’язаннями, диктуючи кабальні умови, тим самим добивають вільне підприємництво. Не є винятком і ВАТ «Вест Файненс Енд Кредит банк», головою якого є громадянин Туреччини Аднан Аначалі», – каже Борис Мацюк.

За словами Бориса Мацюка «Останнім часом все більше занепокоєння в ділових колах викликають дії ВАТ «Вест Файненс Енд Кредит банк». За період свого існування це ВАТ розорило ряд українських підприємств. Зокрема, такі, як ТОВ «Пластотехніка», ТОВ «Бізнестехпрод», АТ «Столиця» та інші. Чому цей іноземець Аднан Аначалі намагається прибрати у свої руки український бізнес, і що він робить в Україні? Безумовно, його незаконні дії будуть виноситися на обговорення громадськості в соціальних мережах і в пресі».

Лідер МГО «Всенародний контроль та захист» Борис Мацюк заявляє, що, як громадський діяч, звертатиметься до Президента, Прем’єр-міністра, у Генеральну Прокуратуру України, щоб вони звернулися у свою чергу до Голови Національного Банку України для перегляду ліцензії згаданого банку.

Борис Мацюк вважає, що «ВАТ «Вест Файненс Енд Кредит банк» продовжує реалізовувати грошово-кредитну політику, яка суперечить інтересам вітчизняної економіки, і намагається розорити українські підприємства».

«Реалізована банком колоніальна грошово-кредитна політика провокує подальшу деградацію економіки країни», – резюмував Борис Мацюк.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами