ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Що чекає ринок нерухомості у 2014 році?

Коммерческая недвижимость в УкраинеЩо нового чекає наш ринок нерухомості? Думки аналітиків теж неоднозначні. Песимісти стверджують про черговий період застою, у той час як оптимісти вважають, що наступний рік логічно завершить післякризову реабілітацію ринку нерухомості. Так чи інакше, але навіть у пошукових системах все більшої популярності набирають запити не тільки комерційного типу, але і більш специфічні, пов’язані більше зі сферою комерційної нерухомості.

Як, втім і на все інше, тут прогнози неоднозначні. Але деякі загальні тенденції все ж простежуються. Це відноситься, наприклад, до цінового росту на нерухомість, який навряд чи перевищить 5%-7% бар’єр, що цілком відповідає, внесеним інфляцією, поправкам. Складність економічної ситуації у США викликає побоювання негативного відбиття як на загальній зарубіжній, так і на конкретній українській економіці.

Втім, макроекономічні потрясіння, які схвилювали світову сцену, навряд чи торкнуться ринку української нерухомості. Навіть при розвитку дуже несприятливого сценарію економічної кризи, що прийняв планетарний масштаб, падіння цін на нерухомість не відбудеться. Найбільше, чого можна чекати від нашого ринку, це можливе зниження цін на 10%, і не більше.

Цінова політика, попит і переваги столичного та регіональних ринків будуть аналогічні. Інфляція і цінове зростання на житло у 2014 році будуть пропорційні. Коливання цін залежатиме від регіонів, десь трохи обганяючи інфляцію, десь стабільно слідуючи за нею.

Рятувальний круг у вигляді системи іпотечного кредитування не створить суттєве збільшення обсягу угод на ринку нерухомості. Закон про збільшення податку на нерухомість теж ніякого впливу на кількість угод і зростання цін не справить. Дворічна відстрочка стане необхідним часом для повного відновлення сил після кризового удару.

Втім, експерти впевнені, що житло економ-класу, як і раніше, буде користуватися досить високим попитом. На відміну від неї елітна і комерційна нерухомість великим попитом користуватися не будуть.

Даний момент дозволяє говорити про закономірність зниження цін на нерухомість і про стагнацію цін, що відбувається на ринку нерухомості. Реальних змін варто чекати лише до кінця 2014 року.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами