ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Нове явище в третьому тисячолітті – віртуальна економіка

заробити в інтернетіЗ розвитком інтернету та інформаційних технологій з’явилася віртуальна економіка. Віртуальна економіка – це економіка на основі електронного бізнесу.

Електронний бізнес став дуже популярним, тому що забезпечив високу прибутковість, у порівнянні з реальним бізнесом і в рази скоротив витрати. Розвиток інтернет-бізнесу призвів до розвитку праці, яка виконується через інтернет, і до зосередження грошових коштів на віртуальних рахунках. Остання обставина збільшила споживання товарів і послуг через інтернет.

Нова інфраструктура обслуговує різні бізнес-процеси в інтернеті, наприклад інтернет майданчики, дошки оголошень, платіжні системи, посередницькі, та логістичні служби. Водночас все більш широке застосування знаходять різні електронні бізнес-помічники.

Активно розвивається рекламна діяльність. З’явився особливий вид інвестування – інвестування в інтерактивні проекти. З’явилася нова дисципліна під назвою віртуальна економіка, яка вивчає економічні процеси та їх учасників у інтерактивному світі.

Головною особливістю віртуальної економіки є мобільність всіх процесів. Також в рамках віртуальної економіки виникли так звані електронні гроші – засоби розрахунку між учасниками ринку. Електронні гроші виконують такі функції:

  • Міра вартості продукції в інтернеті;
  • Мінова функція;
  • Функція обміну

Вони так само сприяють росту і розвитку віртуальної економіки, її інтернаціоналізації, проводячи безперешкодно міжнародні угоди.

Суб’єктами інтерактивної економіки є комерційні структури, споживачі і держава. Віртуальній економіці, як і в ринковій, притаманна жорстка конкуренція. Це, перш за все – іміджева, і конкурентоспроможність економіки забезпечується за рахунок репутації і рейтингів суб’єктів економіки. Механізмами такої економіки є ринкові сигнали, імідж суб’єкта економіки, і різні поручительства і гарантії.

В інтерактивній економіці сформувалися залежно від об’єкта такі ринки, як товарні, фінансові ринки і ринки нематеріальних благ. В Україні інтерактивна економіка ще не стала досить поширеною на відміну від західних країн.

На жаль, є чинники, які стримують її розвиток. Насамперед, це не досконала правова база в сфері інтернет-торгівлі, нерозвиненість платіжних систем, недовіра до нових форм отримання товарів і послуг, мала кількість товарів і послуг, пропонованих в бізнесі, завищення цін, наявність шахрайства.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами