ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Три тривожних дзвіночка, які ви пропустили в економіці України

українська економікаДивлячись різні телеканали і слухаючи різноманітних аналітиків, стає складно зрозуміти – так у нас в Україні все добре, чи все дуже погано? Щоб у цьому розібратися потрібно подивитися на те, що відбувається на вулицях, почитати про останні ініціативи уряду і співвіднести все це в єдине ціле.

Перше, що кидається в очі при прогулянці спальними районами – кількість ломбардів та кредитних спілок, які зростають як на дріжджах. Причому всі вони не стоять без клієнтів, а це значить, що середньостатистичний громадянин короткостроковою позикою став турбуватися значно частіше, ніж раніше. Тобто грошей у людей на руках немає. Це підтверджують також і сюжети у теленовинах, де кожен день розповідається про страйки людей, яким не виплатили зарплату. Оскільки протести виникають у різних частинах країни, то проблема відсутності грошей виникає не через недолугість якогось конкретного губернатора, а системно. А значить грошей у бюджеті немає.

Другий нюанс – рішення уряду платити за багато чого векселями висвітлювалося дуже поверхово. На цьому не загострюють уваги, вважаючи, з одного боку, що наш народ не варто вантажити економічними термінами, з іншого – щоб не нагнітати і без того складну ситуацію. Вексель, по суті, це тільки папірець, який підкріплений виключно чесним словом і посмішками міністерства. А це ще раз говорить про те, що грошей – немає.

Тепер найголовніше. Перманентний стан безгрошів’я кожної конкретної людини може закінчитися з настанням дня зарплати. Місце України понизили у масі світових рейтингів, тому зарубіжних інвестицій  чекати не треба. Кредитів теж ніхто не дає, тому взяти грошей особливо і ніде, що сигналізує про те, що найближчим часом ситуація сама собою не вирішиться.

Всі три цих фактора, якщо скласти їх докупи, говорять про те, що країна перебуває не тільки в жорсткій стагнації, а потихеньку падає у прірву. При цьому для того, щоб у неї не впасти ніхто нічого, крім розмов, не робить.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами