ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Скільки коштує грам золота в Україні?

ціни на золотоУ кожній країні свої критерії встановлення ціни на грам золота. Все залежить від його якості. Так, в Україні поширена сітка проб, яка показує кількісне співвідношення чистого золота у сплаві, з якого зроблено золотий виріб. За кордоном застосовують оцінку золота у каратах. Така оцінка, на відміну від проб, показує не чисельне вираження золота, а його відсоткову частку щодо ваги всієї прикраси.

Таким чином, якщо, наприклад, в Америці, запитати «Яка ціна грама золота 585 проби», то, швидше за все, вас не зрозуміють. Найпопулярнішій в Україні 585-й пробі буде відповідати 14-каратний виріб із золота у США.

Приміром, у Росії прийняті такі проби золота, як 958, 750, 583, 500 і 375. Перші дві цифри в пробі говорять про те, який відсоток дорогоцінного металу знаходиться у виробі стосовно всього складу.

Золотий виріб 585-ї проби говорить про те, що метал, з якого він виготовлений, стоплений (сплавлений) з домішками (лігатурою) у співвідношенні 585 до 415. У ролі лігатури можуть використовуватися різні дорогоцінні й напівкоштовні метали. Але практично основним металом для домішок у золоті найчастіше виступають мідь, або срібло. Вони роблять м’яке від природи золото більш міцним. Крім цього, додаючи більшу кількість срібла або міді, ювеліри домагаються приголомшливо красивих композицій у колірній гамі прикрас. Так, вони роблять золоті вироби від червонуватого або яскраво-жовтого кольору до скоріше білого, срібного кольору.

Якщо потрібно продати, або купити золото в Україні, то необхідно знати курс за один грам золота у гривнях. Сьогодні відповідь на питання, скільки коштує грам золота в Україні, дають банки України, ювелірні майстерні і магазини, а також численні ломбарди.

Середня ціна золота у банках влітку 2013 року за один грам становила 409,43 грн. Найвища вартість грама золота в Україні була відзначена у 2011 році, 6 вересня. Вона становила 486,07 грн, а найнижча – у січні 1999 року, коли дорівнювала сумі 31,10 грн за 1 г золота.

Вартість золота у банках України варіюється на сьогодні у межах від 280 до 453 грн за 1 г золота при його покупці і від 469 до 550 грн за 1 г дорогоцінного металу при його продажу. Золото у банках буває штамповане або лите.

Цікаві цифри  про золото

Виявилося, за один грам золота можна купити дуже багато чого. Наприклад, ціна 1 грама золота в Україні приблизно відповідає вартості квитка на літак із Києва до Будапешта – 419 грн.

За ціною 1 грама золота можна придбати квиток на концерт Depeche Mode у Києві, або годинник Casio.

А ще 1 грам золота в Україні можна обміняти на 28 грам банківського срібла, або 50 доларів.

Довідка

Ціна на золото, враховуючи його особливу функцію, з початку існування золотого стандарту і до 1970-х років встановлювалася владою держави, як правило, центральним емісійним банком.

Золото для інвестицій виступає у декількох формах – золоті злитки, інвестиційні золоті монети, золотий пісок. При цьому, наприклад у Росії, тільки інвестиційні монети не обкладаються податком на додану вартість (ПДВ).При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами