ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Бюджетники на голодному пайку

бюджетУ бюджеті немає грошей на те, щоб виплачувати гроші співробітникам бюджетних установ. Про це заявив мер Калуша (Івано-Франківська область) Ігор Насалик. За його словами, «Бюджетний кодекс» дає чітке керівництво у цьому випадку, як повинен вчинити голова міста. Так от, відзначає Насалик, у документі йдеться, що голова повинен відправити бюджетників у неоплачувані відпустки. Минулого тижня у Калуші в безоплатну відпустку пішли чиновники міської адміністрації. На цьому тижні у Калуші відправили у відпустку за свій рахунок лікарів, співробітників соціальних служб і патрульних. Так, за інформацією Наталії Бабій, керівника справами виконкому Калуської міської ради, на цьому тижні в місті в безоплатну відпустку пішло 778 лікарів, держслужбовців виконкому (134 особи), співробітники освіти (директори шкіл та садочків), представники культури і спорту (175 осіб). У відпустку за свій рахунок відправили також 23 патрульних і офіцерів. За словами Насалика, якщо ситуація покращиться і місто отримає дотацію вирівнювання на забезпечення зарплат, то в безоплатній відпустці бюджетники будуть перебувати чотири дні.

Ініціативу Насалика підхопили й інші міста. Зокрема, з цього тижня у неоплачувані відпустки пішли бюджетники Краматорська. За словами мера міста Геннадія Костюкова, у бюджеті міста справді утворилася величезна діра, нічим платити зарплати. Саме тому було прийнято рішення відправити бюджетників «середньої ланки» у відпустки за свій рахунок, поки на три дні.

Схожа ситуація склалася й у Донецькій області. Днями депутати вирішили, що міська влада повинна відправити бюджетників у відпустки за свій рахунок терміном до шести робочих днів.

Піраміда потреб

Соціологи регулярно фіксують зростання протестних настроїв серед українців. З кожним місяцем все більше громадян країни готові вийти на різного роду протести. Також соціологи стверджують, що українці не готові протестувати заради якоїсь політичної сили. На мітинги вони вийдуть тільки для того, щоб відстояти свої права, наприклад, право на зарплату.

Згоден із такими заявами політолог Володимир Фесенко. За його словами, зростання протестних настроїв безпосередньо пов’язане з погіршенням соціально-економічного становища в країні. А ось політолог Дмитро Видрін взагалі радить кожному міністру і чиновнику у себе над столом повісити плакат із пірамідою потреб Маслоу. Шкала показує, які почуття і потреби людини не можна обмежувати, оскільки їх утиск може призвести спочатку до невдоволення, а потім – до повстання.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами