ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon В Україні назріває голодний бунт

Фінансова кризаПершими заговорили про масові протести мами маленьких дітей, яким затримують виплату допомоги. Вони масово звертаються до прем’єра Миколи Азарова з конкретним питанням: чому немає дитячих грошей? Більше того, матусі погрожують, що якщо не отримають грошей, то готові з дітьми приїхати до Києва на акцію протесту. Також про протест заговорили і гірники, яким масово затримують зарплати. Піднятися на «народне повстання» можуть і співробітники бюджетних установ, яких через відсутність грошей вже відправляють у неоплачувані відпустки.

Повстання з колясками

В Україні немає грошей на виплату зарплати співробітникам бюджетних установ та на виплату допомоги. Зокрема, затримують так звані «дитячі гроші». Саме матусі, яким нічим годувати своїх дітей, першими заговорили про цю проблему. Вони атакують офіційну сторінку прем’єра Миколи Азарова у «Фейсбуці» з конкретним запитанням: коли виплатять дитячу допомогу? Гроші не платять не в окремій області України, а по всій території країни. Матусі пишуть про те, що їм просто нічим годувати своїх дітей. Наприклад, Ольга Василів з Івано-Франківська написала, що через відсутність грошей вона вже тиждень харчується лише хлібом і теплою водою. «Не можу собі дозволити доїдати дитячу кашу, її мало, варю лише малюкові. Тепер я важу менше, ніж у дев’ятому класі», – пише Ольга.

Підтримує її і Ліля Ташлик із Маріуполя. Вона теж у розпачі – не було за що купити дитині молока. «У вас, напевно, немає такої проблеми у сім’ї, ви одну «Мівіну» не їсте?», – пише жінка. Жінки дивуються: проблема невиплати дитячої допомоги носить тотальний характер, чому ж проблему замовчують. Якщо послухати міністра соціальної політики Наталію Королевську, то в країні все відмінно, гроші виплачують всім і у повному обсязі, держава нікому нічого не винна. Більше того, матусі вважають, що за рахунок дитячих грошей влада вирішує якісь свої питання. Наприклад, будує дороги до президентської резиденції або проводить вибори. Також мам цікавить питання: чи отримали вчасно зарплату народні депутати? Вони навіть пропонують свій варіант вирішення проблеми «безгрошів’я». За їх словами, можна на місяць народним депутатам затримати зарплату, а «зекономлені» гроші виплатити сім’ям із маленькими дітьми.

Українські мами доведені до відчаю, вони готові вийти на масові акції протесту, якщо дитячих грошей найближчим часом не буде. За неофіційною інформацією з соцзабеза, дитячі гроші почнуть виплачувати з кінця листопада, коли Україна підпише договір про Асоціацію з ЄС. Тоді, мовляв, країна отримає кредит, і держава зможе розплатитися за своїми боргами. Якщо це правда, то не зрозуміло, яким чином мамам, особливо тим, які виховують своїх малюків самі, вижити ще один місяць. Але мами не готові чекати, адже на кону здоров’я їхніх дітей, тому вони готові на радикальні кроки.

«Якщо до вечора мами в Україні не отримають заслужених виплат, то з понеділка чекайте мітингу! Я думаю, світу буде цікаво спостерігати мам із колясками і плакатами по всіх містах України!», – написала Крістіна Сабат.

Підтримала її і Марина Грищук із Миколаєва. Більше того, вона готова навіть їхати в Київ на протест. «Якщо всі мами з усієї України приїдуть із дітьми, як ви їм в очі подивитеся», – написала жінка.

Цікаво, що Микола Азаров потрудився написати відповідь на гнівні листи українських матусь. Він розповів їм про світову кризу, про те, що в Україні складна економічна ситуація. Також прем’єр попросив мам вказувати конкретні адреси, за якими не виплачують допомогу по догляду за дитиною. Така пропозиція викликала ще більше критики, оскільки мами стверджують, що невиплата соціальної допомоги носить тотальний характер. У свою чергу Азаров повідомив, що він вже доручив Мінфіну, Мінсоцполітики та Казначейству вирішити проблему, що склалася. Доручення було віддано п’ять днів тому, але як показують повідомлення мам на сторінці Азарова у «Фейсбуці» проблема ніяк не вирішена, грошей, як і раніше, немає.

Шахтарський бунт

Також в Україні є проблема з виплатами зарплат шахтарям і шахтобудівникам. Шахтарі регулярно заявляють про свої проблеми й їдуть на акції протесту до Києва. Наприклад, зі своїми претензіями до уряду шахтарі виступали в кінці серпня. Так, під Кабмін приїхали інваліди і шахтарі з шести шахтарських областей, які вимагали виплати заборгованостей по зарплатах. За словами Юрія Хохлова, глави Ради шахтарських та інвалідних ветеранських організацій України, шахтарі змушені були вийти на протест, оскільки вести мирний діалог з урядом, особливо з Наталією Королевською, у них не виходить. Шахтарі домоглися, що їм виплатили заборгованість і роз’їхалися по домівках.

Тепер «естафетну паличку» протестів у них готові прийняти шахтобудівники, яким держава заборгувала 10,5 млн гривень зарплат. Шахтобудівники не отримують зароблене вже протягом двох місяців, каже Володимир Лащенко, голова Донецької шахтобудівної територіальної організації «Укрвуглепрофспілки». За його словами, гроші на казначейство нібито приходять, співробітники казначейства про це повідомляють, але гроші не виплачують і відправляють назад до Києва. У Києві ж пишуть шахтобудівникам відписки, мовляв хлопці, у нас боргів перед вами немає, каже Лащенко. За його словами, шахтобудівники навіть зверталися з проблемою в Кабмін, але результату ніякого немає. Саме тому, зазначає Лащенко, шахтобудівники готові до масових акцій протесту. Вони можуть або спуститися в шахти і не виходити з них, або приїхати в Київ на протест.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами