ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Особливості інвестицій у цінні папери

цінні папериЕкономісти поділяють інвестиції в цінні папери на два види: індивідуальне і колективне інвестування.

При індивідуальному інвестуванні відбувається придбання державних або корпоративних цінних паперів. При колективному інвестуванні купуються акції компаній чи інвестиційних фондів.

Цінний папір виконує наступні функції:

  • забезпечує збереження і повернення капіталу, або отримання певного доходу з капіталу;
  • крім права на отримання капіталу дає власникам цінних паперів певні права, пов’язані з участю в управлінні;
  • перерозподіляє фінансові вкладення між галузями і сферами економіки, територіями і країнами, особливо коли відбувається диверсифікація портфеля.

Перед тим, як вкласти певні кошти в цінні папери, кожен інвестор повинен детально розрахувати всі можливі ризики, які можуть виникнути в цій сфері діяльності. Певні ризики мають всі інвестиційні фонди, тому до цієї справи необхідно підходити з розумом.

По періоду обігу цінні папери поділяють на 2 групи:

  • короткострокові;
  • довгострокові.

Короткострокові цінні папери більш ліквідні. Рівень інвестиційного ризику у них низький, але низький і рівень прибутковості. А от з довгостроковими цінними паперами ситуація повністю протилежна. Для них характерний високий рівень прибутковості, так само, як і високий рівень інвестиційного ризику.

Інвестиції в цінні папери – це практика, прийнята в усьому світі. Якщо людина добре орієнтується в економічних процесах, що відбуваються на фондовому ринку, то тоді його співпраця з інвестиційними компаніями і банками зводиться тільки до того, що він повинен продавати або купувати зазначені клієнтом цінні папери, користуючись послугами певної компанії. Але якщо інвестор не володіє необхідними знаннями для самостійної роботи, тоді йому краще скористатися професійними послугами консультаційного або довірчого управління.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами