ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Росія за борги забрала новітній завод в Україні

ЕкопродуктБлизька до Кремля компанія «Ізі Лайф» стала власником великого українського виробника безалкогольних напоїв «Артемівське Виробничо-Комерційне Об’єднання (ВКО) здорового харчування «Екопродукт».

Артемівське ВКО – підприємство, побудоване у Донецькій області у 2006 році. Завод вартістю $ 28 млн. здатний випускати до 18 тис. літрів соків, нектарів та холодного чаю на годину.

У лютому 2008 року «Екопродукт» відкрив кредитну лінію у Промінвестбанку, взявши по ній 2 млн. доларів, 4450000 євро і 2,3 млн. грн. Але через кризу артемівське підприємство перестало обслуговувати позику.

У 2010 році Промінвестбанк, який до того часу став контролюватися Зовнішекономбанком Росії, передав цей борг близькій до нього компанії «Ізі Лайф». У 2013 році їй вдалося витребувати у Господарському суді Донецької області в рахунок оплати боргу майно заводу.

Зовнішекономбанк, який володіє Промінвестбанком, не звичайний комерційний банк і банківської ліцензії в Росії не має. Він діє на основі Федерального закону Росії «Про банк розвитку» і являє собою щось схоже на інвестиційний фонд. Діяльність Зовнішекономбанку в Україні може бути пов’язана з політикою, у тому числі шляхом отримання контролю над місцевими активами.

Зовнішекономбанку належить 97,85% Промінвестбанку. Заклад було придбано у кінці 2008 року. Видаючи кредити, Зовнішекономбанк має доступ до внутрішніх документів приватних українських компаній.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами