ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Інвестиції для початківців

інвестиціїЯкщо у вас є якісь кошти або ви плануєте ними обзавестися, можливо, частину з них краще пустити в інвестування? Це дозволить грошам працювати на вас без особливої вашої участі і не боятися зростання цін.

Давайте з’ясуємо, чи правильним є рішення вкласти кудись гроші і чи підходить воно саме вам.

Інвестування є діяльністю, в результаті якої ви купуєте або вкладаєте гроші з метою їх примножити.  Більшість людей вибирають з 4 головних відомих класів активів:

  • Грошові кошти – заощадження, які кладуться на рахунок в банк.
  • Цінні папери з фіксованою процентною ставкою (облігації) – ви позичаєте гроші компанії або уряду.
  • Акції – купівля частки компанії.
  • Власність – інвестуєте в будівництво комерційного або житлового будинку.

Є й інші види інвестицій: товари, такі як кава, нафта, золото, іноземна валюта, антикваріат, просто банківські вклади .  Різні активи або внески, що належать інвестору, називаються портфелем.  Як правило, вибір декількох класів активів знижує ризик загального портфеля інвестицій.

Дохід від інвестування представляє собою прибуток, який може бути оплачений кількома способами, в залежності від того куди були вкладені кошти:

  • Проценти (від банківських депозитів або цінних паперів з фіксованою процентною ставкою).
  • Дивіденди (по акціях, коли у вас частка копанні).
  • Оренда (від власності).

Різниця між ціною яку ви заплатили при купівлі активу і ціною за якою ви його продаєте – і є приріст або скорочення доходу.  Ви будете отримувати менше прибутку, якщо хочете мати:

  • Легкий доступ до грошових коштів.
  • Гарантії, що отримаєте все назад.

Ніхто з нас не хоче, щоб з нашими вкладами «гралися», але правда в тому, що не буває неризикових інвестицій.  Класи активів відрізняються ризиками.

Гроші, які ви кладете на ощадний рахунок у банку ризикує втратити купівельну спроможність з часом, так як процентна ставка йде нога в ногу із зростанням цін (інфляцією), а в Україні інфляція найчастіше буває вищою за будь-які ставки в банку.

Інвестиції на ринку акцій можуть перемогти інфляцію і процентні ставки в довгостроковій перспективі, але в момент, коли вам необхідно продати акції, ціни на них можуть впасти, і ви в кінцевому підсумку заробите мало або взагалі втратите гроші.

Таким чином, якщо ви будете вкладати в різні активи, ризики одного інвестування можуть бути покриті іншим, і ви себе підстрахуєте.  Такий метод називається «диверсифікація».

Якщо у вас є значні кошти, достатні щоб прожити як мінімум рік, і ви хочете щоб ваші гроші росли в довгостроковій перспективі, то вам варто розглянути різні варіанти для інвестування і бути готовими до можливих ризиків.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами