ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як здійснити обмін квартири під заставою в банку?

снять квартиру в КиевеМабуть, найпоширеніший спосіб купити квартиру – це іпотека.  Не дивлячись на те, що житло стає власністю позичальника, воно як і раніше залишається в заставі у банку.

Такий факт заважає вільно продати або обміняти квартиру на більшу площу, у разі такої необхідності.

Необхідно підготувати такі документи:

  • Копію особового рахунку;
  • Копію заявки на іпотеку ;
  • Документи, які б підтверджували, що ви здійснюєте виплати своєчасно;
  • Виписку з будинкової книги;
  • Паспорт;
  • Заява;
  • Свідоцтво про укладення шлюбу (якщо позичальник перебуває у шлюбі).

Щоб обміняти іпотечну квартиру, вам доведеться побігати.  Першою вашою дією має бути звернення в банк, який вас кредитував.  Дуже часто банки йдуть назустріч клієнтам і дають згоду, але при виконанні певних умов.

Для початку банк оцінює вибране вами нове житло, необхідно, щоб воно відповідало вимогам банку.  Мабуть, це найбільш неприємний момент. Квартира обмінюється тільки після укладення договору продажу свого житла та договору купівлі – нового.  На вас повністю ляжуть турботи про пошук сумлінного продавця, яка б не затягував з грошима, а також, по збору всього пакету документів для здійснення угоди.

Далі, необхідно написати заяву на збільшення суми по іпотеці, оскільки нове житло, якщо воно береться з метою розширення площі, буде дорожчим.  Швидше за все, банк попросить вас погасити первинний внесок по новій квартирі.  Крім того, на ваші плечі ляже оцінка ринкової вартості квартир (вашої, нової).  Якщо Ви не знаєте як це зробити, тоді краще за консультацією звернутися в банк. Вам розкажуть, як найкраще провести підготовчу процедуру для обміну своєї житлоплощі на іншу.

Існують агентства нерухомості, які співпрацюють з кредитними організаціями.  Так от, якщо ви звернетеся в таке агентство, то банк погодиться на угоду на багато легше.  Ну а якщо, ви першу свою квартиру купували саме таким чином, то можливість згоди банку збільшується в рази.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами