ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Банківська гарантія – хороший спосіб застрахувати угоду

контрактСеред засобів забезпечення зобов’язань з виконання контрактів банківська гарантія – є найбільш дієвим і надійним способом і являє собою зобов’язання банку (гаранта) перед бенефіціаром виплатити йому зазначену суму у випадку, якщо не буде виконано зобов’язання за контрактом між контрагентом бенефіціара. По суті це кошти забезпечення виконання різних зобов’язань (фінансових, з поставки товарів та виконання послуг).

Може бути надана банківська гарантія, забезпечення контракту по якій буде забезпечуватись:

-зобов’язання виплатити покупцеві суму гарантії за авансовим платежем (гарантія з повернення авансу);

-зобов’язання виплатити покупцеві певну суму, якщо продавець не виконав умови з постачання товару (гарантія виконання контракту);

-зобов’язання забезпечити належне виконання платіжних зобов’язань за контрактом (гарантія на випадок виконання).

Деякі особливості має банківська гарантія забезпечення контракту з державних закупівель. Вона гарантує виконання зобов’язань продавця товару (послуги) перед державною організацією.

Зазвичай необхідність в банківській гарантії виникає у імпортерів і посередників по зовнішньоторговельних операціях, а також по державних і комерційних тендерах.

Для отримання банківської гарантії забезпечення контракту покупець (або продавець) залежно від виду гарантійних зобов’язань звертається в банк. Кредитна установа оцінює за наданими бухгалтерськими і реєстраційними документами ризики. Банк може зажадати завдатку або іншого забезпечення. Перед підписанням договору банківської гарантії, її умови повинні бути узгоджені всіма учасниками. Як тільки договір підписаний, банківська гарантія видається клієнту, а той передає її бенефіціару.

Банківська гарантія як забезпечення контракту, за якою банк видає продавцю або покупцю зобов’язання, має ряд переваг перед іншими платіжними інструментами. Наприклад, у порівнянні з кредитами – вона набагато дешевша відсотка по кредиту – 1% від суми контракту, іншими словами економія. Використання гарантії знижує ризики торгових угод: маючи гарантію покупець може не проводити передоплату, а постачальник має зобов’язання банку з оплати суми контракту. Використовуючи замість кредиту банківську гарантію забезпечення контракту, платник за контрактом економить не тільки за рахунок більш низької вартості гарантії, а й за рахунок того, що потенційно кредитні ресурси можна направити в оборот підприємства.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами