ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Запорізький завод ріжуть на метал

Запорізький завод«Запорізький завод металевих виробів (зараз – сталепрокатний) свого часу пережив і окупацію, і війну. Зате в мирний час чомусь віддав Богові душу», – обурюються колишні співробітники цього підприємства. У січні 2013-го багатьох із них почали скорочувати. А зараз, за словами робітників, завод опечатали і в прямому сенсі слова ріжуть на метал. При цьому запоріжці, які там працювали, навіть не можуть забрати свої документи, щоб оформити соціальну допомогу.

Заводчани без заводу

Хто спочатку приватизував підприємство, яке розпочало свою роботу в далекому 1917 році, практично ніхто вже не пам’ятає. Навіть ті запоріжці, які пропрацювали на ньому по 40 років і більше. Відомо тільки, що минулого року власниками акцій сталепрокатного заводу були дві швейцарські фірми (19,12 і 13,57 відсотка акцій) і громадянин України, у якого перебувало у власності 21,87 відсотка акцій підприємства. Але якщо заглянути в державні бази даних сьогодні, то тримачем більш ніж 10 відсотків акцій підприємства значиться вже тільки одна людина. Очевидно, власники підприємства втратили інтерес до своєї спільної справи. Робочі стверджують, що в січні цього року на їхньому заводі почали скорочувати персонал. А зараз там і зовсім відбувається повне безладдя.

«На підприємстві почали різати верстати на металобрухт і вивозити їх, – розповідає співробітник підприємства Володимир Тетерів. – Раніше туди можна було прийти, щоб хоча б речі забрати і документи. А зараз цехи заводу опломбовані».

З подібною скаргою до запорізької газети «Субота плюс» звернулася ще одна колишня співробітниця підприємства Марина. За словами жінки, директор заводу забрав документи і поїхав. Тепер запоріжанка навіть не може отримати необхідні документи, щоб оформити соціальну допомогу.

Прокуратура розбереться

Як повідомили газеті «Субота плюс» у департаменті промисловості та розвитку інфраструктури при обласній державній адміністрації, про наявну проблему на Запорізькому сталепрокатному заводі їм відомо.

«На цьому підприємстві колись працювало до 1000 осіб. У липні цього року їх кількість зменшилася до 600, а зараз там взагалі немає робочих, – розповідає «Суботі плюс» Євген Семечаєвський, керівник департаменту промисловості при обласній державній адміністрації. – Відразу хочу відзначити, що в статутному капіталі заводу немає частки державної власності. Тому облдержадміністрація не має прямих важелів впливу на ситуацію, але не залишається осторонь. З метою забезпечення законності процесів які відбуваються, ми звернулися до правоохоронних органів. Будемо сподіватися, що вони розберуться в цій ситуації і допоможуть запоріжцям забрати свої документи. При цьому, майбутнє самого заводу сьогодні досить туманне».

Як стало відомо «Суботі плюс», Запорізький сталепрокатний завод за минулі роки своєї роботи накопичив чималі борги по зарплаті – більше мільйона гривень. Нещодавно їх почав погашати нібито новий інвестор (який викупив наявні перед банком борги заводу). Нова фірма-інвестор, компанія «Енергомаш-Інвест», виявила бажання відновити роботу підприємства. Однак в Інтернеті можна знайти досить суперечливу інформацію про цю компанію. Наприклад, про те, що компанія «Енергомаш-Інвест» вже хотіла «воскресити» кілька інших українських підприємств. Але потім сама ж ініціювала їх банкрутство.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами