ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Хто контролює ринок Форекс?

бюро переводовАктивних клієнтів близько 100 тисяч, компаній-операторів більше 30, обсяги залучених коштів перевищили 40 млн. доларів за 2012 рік – статистика ринку Форекс в масштабах України. Природно подібна діяльність потребує регулювання.

Форекс не має прописки, відповідно і не володіє єдиними правилами, проте це не означає, що їх зовсім немає.  Міжбанківський ринок Форекс, в основному, контролюється національними банками, роздрібний Форекс – спеціально створеними організаціями. Найбільш відомою структурою, яка забезпечує регулювання роздрібного ринку Форекс можна віднести National Futures Association (NFA) – США, Financial Services Authority (FSA) – Великобританія. Обидві організації прославилися своєю жорсткістю і принциповістю при захисті клієнтів брокерів не тільки від незаконних дій брокерів і будь-яких способів підштовхнути клієнта до більшого ризику, але і від самих себе.  Трейдери ставляться в такі рамки, за яких їм буде важче обманюватися.  Наприклад, заборонене використання «замків» (одночасне утримання зустрічних позицій по одному інструменту) або обмеження поповнення депозиту в залежності від рівня доходів на члена сім’ї та т.д. і ми розуміємо, що в подібних умовах рівень довіри до компаній-посередників (брокерів) досить високий, як же йдуть справи у нас?

Ситуація в Україні, Росії, Білорусії за останні роки значно покращилася. Лідерство належить Росії, тому що  Держдума вже прийняла в першому читанні законопроект, що регулює правовідносини на позабіржовому ринку forex.  Україна і Білорусія також розробляють аналогічні законопроекти. У всіх трьох країнах обіцяють, що вони набудуть чинності з 2014 року.  Створена асоціація форекс-брокерів в Україні: Асоціація «УЦРФІН» («Український центр розвитку позабіржових фінансових інструментів і технологій»), яка разом з представниками уряду перебуває на завершальній стадії підготовки документа.

Білорусь, яка розглядає форекс-брокерів та їх клієнтів, як джерело значних валютних надходжень, готова запропонувати звільнення від ПДФО.  Раніше в суперечках, клієнти розраховували на зовнішнього регулятора, такого як MiFID (The Marketsin Financial Instruments Directive), FSA або іншого органу що видав ліцензію брокеру. Тепер все можна буде вирішувати всередині країни, спираючись на наше законодавство, і УЦРФІН забезпечить нас об’єктивною інформацією про їх результати.  Державне регулювання – міжнародна практика, від якої, як показує досвід інших країн, виграють усі: бюджет отримає додаткові податкові надходження, брокери – отримають інструмент боротьби з недобросовісними опонентами, клієнти (трейдери, інвестори) – захист держави.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами