ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Бізнес по вирощуванню винограду – перспективна ідея реалізована компанією Greensad

виноградБізнес по вирощуванню винограду – хороша справа, особливо якщо у вас вже є вільна ділянка, на якій можна організувати виноградник. Цей вид бізнесу підійде тим, хто має дачу або будиночок у селі.  Виноградник може стати сімейним бізнесом і годувати вашу сім’ю кілька поколінь.

Що потрібно для організації бізнесу?

Перше, це ваше бажання і любов до землі і рослин.  Технологію вирощування винограду можна освоїти по книгах і порадах досвідчених виноградарів.  Але, щоб виростити здорову рослину і отримати хороший урожай, мало одних знань, необхідна ще терпеливість і турбота.

Друге, без чого бізнес не відбудеться, це земля.  Вибирайте під виноградник найтепліше і сонячне місце на ділянці.  Виноград любить піщані повітряні грунти і відсутність високорослих дерев по сусідству.

Далі, закупіть саджанці для посадки в компанії Greensad. Кращі сорти винограду для продажу: Лора, Кодрянка, Кишмиш променистий, Надія АЗОС, Ювілей Новочеркаська, Аркадія і Лівія.  Вони не тільки смачні, але і мають гарний товарний вигляд.

У даному випадку ваш стартовий капітал для цього бізнесу – не тільки бюджет на покупку добрива і саджанців, а й ваша праця протягом декількох років.  Держак винограду коштує в середньому 1,5 долара, саджанець в три-чотири рази дорожче.  Для розрахунку первинних вкладень, помножте кількість необхідного посадкового матеріалу на його вартість і розрахуйте вартість поживних речовин і витрати вашого часу і сил.

Як виростити виноград?

Технологія вирощування винограду передбачає підготовку грунту, посадку, догляд та збір врожаю.  Спочатку готуємо грунт.  Необхідно викопати ями розміром 80смх80смх80см.  Закінчити підготовку ям слід за 2-3 тижні до посадки, залити їх водою, що б грунт всівся.  Коли все готово, приступаємо до посадки.  Заповнюємо яму наполовину поживною сумішшю з перегною, піску, деревної золи і води.  Наступний крок – посадка винограду живцями.  Посадили, присипаємо землею, місце, що залишилося в ямі засипаємо залишком суміші з живильних інгредієнтів.  Кращий час для посадки – осінь і весна.

Необхідно постійно дбати про рослини і попереджати різні захворювання винограду.  Щоб неждана хвороба не знищила ваш бізнес, потрібно проводити обприскування винограду.  Перше обприскування проводиться після розпускання бруньок, коли пагони досягають 10-15 см. Для обприскування існують різні види сумішей.  За весь сезон потрібно провести 4-5 обприскувань в різний час росту.

На жаль, всю технології вирощування винограду неможливо описати в одній статті.  Тому, перш ніж візьметеся за справу, ретельно вивчіть різні джерела інформації про те, як виростити виноград, познайомтеся з досвідченими виноградарями і спробуйте почати з невеликої кількості кущів.  Висадіть 10-20 кущів, випробуйте себе і виноград, а на наступний рік садіть наступну партію.

Де взяти клієнтів і як вирахувати прибуток?

Ви можете самостійно організувати збут врожаю на місцевих ринках або віддати його під реалізацію торговцям фруктами.  Також, ваші клієнти – оптові бази і магазини, які зацікавлені в якісному товарі і постійних постачальниках.  Щоб налагодити ділові зв’язки в бізнесі, заздалегідь визначитеся, кому ви будете збувати виноград.

Якщо правильно доглядати за живцями, то за літо ваш саджанець виросте на 5-7 метрів і в наступному році принесе свій перший урожай.  З часом трирічний кущ здатний принести 40-50 кг врожаю, а п’ятирічний до 80 кг.  Якщо врахувати, що вартість кілограма цього продукту становить в різний час року від 2 до 10 у.о., вирахувати очікуваний прибуток не складе труднощів.

Однак, досвідчені виноградарі радять не поспішати з поверненням інвестицій і не перевантажувати молодий кущ урожаєм, тому що коренева система рослини ще й слабка.  Наберіться терпіння.  Що б отримувати багаті врожаї і хороший прибуток, необхідно кілька років невпинного догляду за виноградними кущами.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами