ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Апостиль – що це?

Апостиль документівАпостиль – це штамп, який ставиться на офіційні, некомерційні документи та засвідчує підписи на них, один з найпоширеніших видів легалізації офіційних документів для надання їх за кордоном.

Апостиль проставляється на документи для надання їм юридичної сили за кордоном. Апостилювання необхідне в тих випадках, якщо держава, в яку відправиться цей документ, є державою-учасником Гаазької конференції, що пройшла в жовтні 1961 року.  На цій конференції була скасована консульська легалізація та введена спрощена – апостилювання.  Якщо країна, в яку відправиться документ, не брала участь у цій конференції, використовувати апостилювання не можна – потрібна буде тільки легалізація в консульстві.

Легалізація не потрібна, якщо:

  • Легалізація документа неможлива через тип, вид або особливість цього документа.
  • Між Україною і державою, куди призначається цей документ, укладений договір, який скасовує вимогу легалізації.
  • Офіційний орган, куди відправиться цей документ, не вимагає легалізації.

Терміновий апостиль найчастіше ставлять на такі документи:

  • Дипломи про освіту (апостиль на дипломи, атестати, вкладиші в атестати або дипломи).
  • Документи РАГС (різні свідоцтва: про народження, смерть, свідоцтво про укладення шлюбу).
  • Документи, завірені нотаріально (довіреності, договору, згоди, нотаріально завірені копії офіційних документів).

Якщо ставити апостиль в органах РАГС, то документ ви отримаєте на руки протягом 6 робочих днів.  Якщо ставити апостиль в Міністерстві освіти і науки, доведеться почекати близько 2 місяців.  Якщо вас не влаштовують стандартні терміни, можна замовити послугу – апостиль терміново.

Тепер, коли ви вже знаєте що таке апостиль, ви можете проставити його як самостійно, так і замовивши цю послугу в спеціалізованих компаніях.  У компаніях, можливо, вийде трохи дорожче, але зате не доведеться витрачати час на черги і переживати, що ви зробите щось неправильно.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами