ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як формується кредитна ставка?

КредитиБанківський ринок дуже залежить від залучення фінансування. Наскільки воно доступне для них впливає на багато параметрів для клієнтів банків. У першу чергу, які відсотки в банках по кредитах і вкладах. Хоча тут інтереси вкладників і позичальників входять в конфлікт: чим більш доступні гроші банкам, тим нижче ставку за кредитами вони можуть запропонувати, і тим менше вони потребують коштів від населення.

Одним з основних параметрів, що впливає на ставки, є ставка рефінансування національного банку (процентна ставка, за якою Національний банк України надає банкам на визначений строк кредити рефінансування). Відповідно, вона визначає, які відсотки у банках встановлюються за кредитами: адже ставка повинна перекривати відсотки по боргу, маржу на користь кредитної організації та ризики які несе, у разі якщо кредит не буде повернуто.

Також на основі цього показника розраховують штрафи, пені і багато параметрів банківських угод. Для позичальників, вигідна низька ставка рефінансування, оскільки в цьому випадку, гроші кредиту банки отримують досить дешево, і мають можливість знижувати відсоток. При цьому дешеві ресурси у великому обсязі доступні далеко не всім. В основному – це державні банки, саме вони можуть пропонувати найвигідніші умови.

Проте хороші ставки компенсуються складністю отримати позику. Подібні банки не можуть собі дозволити мати неякісний кредитний портфель, тому умови та вимоги до позичальників дуже жорсткі. Недержавні банки, здебільшого, не можуть встановити такі ставки, які відсотки в банках пропонуються держструктурами. Це компенсується для позичальників більш низькими вимогами, що часто стає важливіше за рівень відсотка.

Банки, які не мають доступу до дешевих грошей, залучають кошти населення, що дозволяє їм успішно грати на кредитному ринку. Відповідно, наскільки вони потребують цих грошей можна дізнатися, подивившись, які відсотки в банках за вкладами. Саме гроші депозитів для більшості банків є фінансово основними для кредитів. Так що, в період, коли гроші дорогі, їх залучення утруднено, клієнти можуть сформувати депозити під найвигіднішу прибутковість.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами