ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ломбарди та ломбардні кредити

грошіПоряд з кредитуванням спеціалізованими банківськими установами на ринку фінансових послуг набуло широкого поширення надання кредитів (позик) небанківськими організаціями – ломбардами.

Ломбард – це організація, комерційна діяльність якої спеціалізується на видачі позик для населення під заставу майна.  Залежно від своєї спеціалізації ломбарди видають позику під різну заставу: ювелірні вироби (найчастіше золото і діаманти), автомобілі, побутову техніку.  Іноді навіть лобарди так і називають: автолобард, годинниковий ломбард , ювелірний ломбард і т.п.  В якості застави тут підійде яке завгодно рухоме майно.  Однак, отримати позику під заставу одягу вкрай важко.  Основною вимогою до предмета застави буде можливість його швидкої реалізації.  Ювелірні вироби найчастіше здаються в ломбард, їх можна швидко продати в разі потреби, зберігання їх не вимагає великих площ.

Привабливість ломбардів для населення полягає в тому, що не треба збирати документи і чекати відповіді на схвалення видачі кредиту.  Навіть незважаючи на високу вартість таких позик, послуги ломбарду користуються попитом.  Кількість ломбардів постійно збільшується.  Крім того, в нашій країні заборонена пряма скупка ювелірних прикрас і ломбарди виступають тут у ролі скупника, виставляючи за послуги ломбарду ціни, які носять, так званий, загороджувальний характер, що забезпечує швидшу реалізацію виробів на аукціоні, ніж викуп їх власником.

Процентні ставки у ломбардах становлять від десяти до п’ятнадцяти відсотків.  Ставки ці розраховуються від суми позики та терміну зберігання, а не річні, як у банках.  Деякі ломбарди мають соціальну спрямованість, надаючи позики для пенсіонерів та інвалідів.

Зараз ломбарди – це не розрізнені організації, а мережеві установи, які можуть входити в банківський холдинг.  Така організація, об’єднана єдиною фінансовою політикою, дозволяє надавати позики під заставу під більш низький відсоток.

Оформити договір може будь-який повнолітній громадянин.  Для цього необхідний паспорт та предмет застави.  Клієнту видають на руки суму позики і заставний квиток, деякі ломбарди видають ще квитанцію на зберігання майна.

Що б повернути предмет застави власник повинен виплатити по закінченню терміну договору суму позики та відсотки за використання позики.  Іноді позика видається на руки вже з урахуванням утримання належних відсотків.  Термін застави можливий від двох днів до одного року.  Якщо клієнту необхідно, він може збільшити термін застави, при цьому за минулий період треба заплатити відсотки.  Ломбард може переглянути на другий термін процентну ставку у бік зменшення.

У разі якщо клієнт не викуповує річ вчасно, то ще місяць вона зберігається в ломбарді.  По закінченні терміну зазначеного в квитанції плюс місяць зберігання ломбард може реалізувати її на свій розсуд.  Хоча ломбарди можуть брати з клієнта гроші за послугу по зберіганню речі, але нараховувати відсотки на вартість цієї речі заборонено. Страхування застави, за законом, здійснюється за рахунок коштів ломбарду.  Однак деякі ломбарди включають вартість страховки у відсотки за користування позикою.



При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами