ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Чи варто поспішати позбуватися долара?

долариЕксперти, які пильно і невсипуще стежать за станом справ в Україні та світі, не радять українцям панікувати і поспішати з рішеннями щодо тієї чи іншої валюти. За їх словами, навіть великі проблеми в економіці США не здатні кардинально змінити положення справ в Україні.

Це означає, що помітних змін у вартості долара і гривні не передбачається навіть у тому випадку, якщо Конгрес Сполучених Штатів так і не зважиться на підвищення граничного значення державного боргу країни. Зокрема, економісти відзначають, що курс долара щодо євро, який і визначає вартість української національної валюти, і без того особливою стабільністю не відрізняється – він то опускається до 0,73 євро за долар, то росте до 0,78. Зараз же долар, найімовірніше, буде дешевшати до моменту врегулювання економічної ситуації. Однак і цей процес навряд чи буде тривалим. Як показує практика 2011 року, незабаром, після зниження курсу долара, він знову починає рости. При цьому підвищується до рівня, що перевищує початковий. Втім, однозначної ради фахівці не дають: міняти долари чи не змінювати – тут все залежить від того, чи вірите ви особисто у дефолт США, чи ні.

Для того, щоб скласти власну думку про цей факт, слід згадати про те, що раніше економіка США вже переживала кризу, яка була пов’язана із закриттям важливих фінансових установ у країні. Нині ж найдемократичнішу державу у світі очікує технічний дефолт, тобто досягнення «стелі» в сумі боргових зобов’язань країни. Цікаво, що при цьому проблем у пошуку кредиторів, та отриманні нових позик, у США немає, тобто, як і раніше, цьому позичальникові довіряють.

Також слід згадати про те, що в період із 2009 року і до сьогодні поріг боргових зобов’язань піднімався вже 5 разів. В останній раз це відбулося у 2011 році, коли можливість здійснювати позики зросла з 15 трильйонів доларів до нинішнього значення. І у 2011 році, як і тепер, багато говорили і навіть кричали про дефолт. Втім, все це, зрозуміло, не применшує боргу країни, з яким все ж таки доведеться якось розраховуватися… Але це в майбутньому, а поки…При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами