ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Янукович анонсує масштабний розпродаж земель України

державні земліВіктор Янукович оголосив, що вже незабаром офіційно землі України стануть товаром. «Наша позиція послідовна: щоб домогтися максимально ефективного використання агропотенціалу, земля в Україні повинна стати товаром», – оголосив український президент.

Комуністи вважають, що йдеться про підготовку розпродажу українських чорноземів іноземцям. У тому числі, щоб латати дірки в бюджеті країни.

«Я не просто припускаю, а переконаний, що уряд веде переговори з іноземним капіталом про здачу нашої землі! У першу чергу з Китаєм вже ведуться переговори, про нібито здавання в оренду 3 млн. га. Ця інформація вже пройшла у ЗМІ. Земля, по суті, не просто буде здана в оренду: така довгострокова оренда – це право власності. Тобто, буде обійдений закон, що забороняє іноземним громадянам володіти землею України. Але ця норма буде під різними видами обійдена. Ми вже бачимо початок заходу сюди іноземного капіталу, який захопить останній наш ресурс – землю. Природно, ми в цьому сенсі не союзники ні президенту, ні уряду», – сказав у інтерв’ю депутат Верховної Ради від Компартії Петро Цибенко.

В «УДАРі» прогноз дещо інший – там вважають, що Янукович навряд чи буде ділитися українськими чорноземами з іноземцями.

«Влада дуже поспішає із завершенням нібито земельної реформи. Вже завершено процес перерозподілу впливів у великих сферах бізнесу. Основні сфери вже заточені під Сім’ю, там вже нічого ділити, тому залишилася земля. Очевидно, що цей поспіх, озвучений Януковичем, говорить про невпевненість влади. Соціологія показує відсутність шансів у Януковича перемогти у 2015 році. Тому вони грабують і будуть грабувати не під китайців, або якийсь інший іноземний капітал. Вони будуть це робити під себе. Землю скуповуватимуть українські олігархи, наближені до Сім’ї», – сказав у інтерв’ю депутат Павло Розенко.

За його словами, навряд чи іноземні компанії вкладатимуть значні кошти в землі України – занадто великий ризик втратити вкладення.

«У нас продовжуються рейдерські захоплення підприємств, корупція в судах, неможливість захистити свій бізнес. Рівень інвестицій падає з кожним роком, іноземний бізнес боїться сюди вкладати гроші. Тому перетворення землі на папері у товар, у підсумку, насправді робиться саме під українських олігархів», – запевняє Розенко.

З ним згоден і економіст Олег Соскін. «Землі знаходяться в оренді Сім’ї Януковича, компаній олігархів Звягільського, Губського і самого Ахметова. Під виглядом завершення земельної реформи вони хочуть остаточно захопити землю. Землю захоплять точно також як і підприємства все ті ж бандити при владі. Не дивлячись на те, що землю сільськогосподарського призначення не можна буде продавати іноземцям, вони обійдуть цю заборону. Вони нібито не дозволяють іноземним фізособам купувати землю, але вони через юридичні особи зможуть сюди заводити іноземний капітал. Так що у виграші будуть олігархи, у першу чергу, наближені до Сім’ї, а, по-друге, під виглядом іноземного китайського капіталу – все ті ж наші бандити. Адже не секрет, що саме вони переводять тепер накрадені гроші з України в Китай, а не Кіпр, як було раніше», – стверджує Соскін.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами