ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Українців хочуть позбавити валютних заощаджень

Курс валют сьогодніПісля кризи 2008 року найбільш стабільний курс до долара США показує гривня, яка весь цей час тримається на позначці вісім гривень за один долар США на ринку Форекс.

Але за це довелося дорого заплатити.  За підрахунками екс-міністра фінансів України Віктора Пинзеника, на порятунок гривні НБУ витратив 16 млрд. доларів США.

В інтерв’ю каналу «1 +1», фінансовий експерт Україна Ерік Найман заявив про те, що для порятунку стабільності курсу гривні до долара США і євро, уряд фактично вводить режим «воєнного часу».

Як повідомляє svit24.net/other/299-other/93990-metamorfoz, за останнє десятиліття в Україні мінімальна зарплата підвищилась в 7 разів. За підрахунку експертів, на сьогоднішній день на руках наших громадян перебуває близько 100 млрд. доларів США, ось урядові фінансисти й вирішили розгорнути боротьбу за ці гроші.  Проте боротьба ведеться не шляхом стимулювання цих грошей в обіг, а лише заборонами і обмеженнями.

Еріку Найману поки не ясно, якими новими методами буде впливати уряд України на дану ситуацію, однак йому очевидно, що йде опрацювання сценарію введення «режиму воєнного часу» для долара на фінансовому ринку держави.

Нагадуємо, що однією з останніх заходів впливу на долар США стала постанова НБУ від 23 вересня 2013р., Згідно з яким були заборонені грошові перекази в іноземній валюті в межах держави.

Через виснаження валютних резервів Нацбанку, влада всіма силами намагається утримати стабільний курс гривні шляхом відчутних валютних інтервенцій на міжбанківському валютному ринку.  Тільки минулого року на ці цілі фінансовий регулятор витратив близько 7,5 мільярда доларів.  Таким чином, вийнявши «з-під матраців» громадян хоча б частину їх валютних запасів, уряд зміг би відшкодувати нестачу коштів у бюджеті.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами