ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ріелтор – професія давати оголошення

ріелторЗараз ведеться багато розмов про те, що в уряді підготовлено проект закону “Про особливості здійснення ріелторської діяльності”.

Одні говорять про необхідність його введення, інші, навпаки, кажуть, що цей документ лише ускладнить взаємини продавців, покупців і посередників.

Один мій знайомий нещодавно продавав квартиру. Після того як він розмістив своє оголошення на профільних сайтах в інтернеті, його завалили дзвінками… посередники. Спочатку йому пропонували ексклюзивно продавати квартиру. Мовляв, ви нам віддасте на зберігання документи, щоб без нас не зробили операцію, а ми вам підшукаємо покупця. Від таких пропозицій він відмовився.

Яке ж було його здивування, коли на сайтах безкоштовних оголошень він побачив свою квартиру, але її продавали зовсім незнайомі люди. Якось він навіть подзвонив по такому оголошенню, і йому навіть почали розписувати принади цієї квартири, хоча ніхто з посередників так і не побував на об’єкті.

– Тактика столичних ріелторів полягає в тому, щоб заховати оголошення прямого покупця за горами інформаційного сміття, – каже мій знайомий. – Тоді покупець просто не зможе знайти прямого продавця і йому доведеться звертатися до посередника, який бере свою комісію тільки за те, що організує угоду, не відповідаючи за її чистоту перед покупцем.

Підтверджують ці припущення і дані одного з сайтів, що спеціалізуються на нерухомості. За їх даними, близько 98% оголошень про продаж київської нерухомості дають посередники. У той же час, на думку аналітиків ринку, кількість угод з ріелторським супроводом в результаті не перевищує 50%.

Іншими словами, зараз посередник зайнятий тільки тим, щоб не допустити зустрічі продавця і покупця. Однак, як ви бачите, багато людей все-таки навчилися обходитися без їх послуг, економлячи чималі суми.

Мій друг в підсумку все-таки продав квартиру без посередників. Коли я запитав його за підсумком, що він думає про ріелторів, то він сказав: “Це професія давати оголошення”.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами