ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Критерії оцінки ефективності діяльності підприємства

бухгалтерські послугиФінансовий менеджмент спрямований на залучення капіталу (фінансових ресурсів). Він контролює їх вкладення, тобто інвестування в активи підприємства.

Отже потрібно мати систему економічних і фінансових критеріїв та показників оцінки ефективності застосування капіталу. У рамках формування такої системи виділяють фінансові та економічні методи оцінки. Як і економічні методи оцінки містять у собі прості і динамічні (статичні) методи. Адекватність і об’єктивність оцінки багато в чому залежить від додаткових складових – як то ефективність менеджменту, наявність електронного документообігу і налагодженої системи звітності.

Статичні (прості) способи засновані на обліково-аналітичних оцінках діяльності компанії. Динамічні методи базуються на дисконтованих оцінках витрат і результатах діяльності підприємства. Прості методи, які включають розрахунок простого терміну окупності і прості норми рентабельності, характеризують «точкові», окремі дані показників ефективності. Динамічні методи дають можливість врахувати нерівномірність платежів або надходжень, які відносяться до різних періодів реалізації інвестпроекту.

Це досягається дисконтуванням, тобто приведенням надходжень і потоків платежів за різні проміжки до порівняння. Дисконтування дає можливість знайти поточний еквівалент грошей, які очікуються до одержання в конкретний момент часу. Дисконтована ціна майбутнього грошового потоку є поточною вартістю. Ставка за відсотками, яка використовується, щоб визначити поточну вартість майбутніх потоків грошей, називається нормою дисконту або ставкою дисконтування.

Розрахунок елементарної норми рентабельності береться до уваги при визначенні показників фінансової та економічної рентабельності. Показники рентабельності показують ефективність взаємодії організації із зовнішнім середовищем, тобто з ринком. Отже, дані показники часто іменують показниками рентабельності продаж. Критерії рентабельності продаж розраховуються за рахунок співвіднесення чистої виручки (величини прибутку і величини ЧВ).При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами