ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Види банківських карт і їх призначення

Кредитна картаБанком випускатися локальні (що належать до платіжної системи, яка в межах однієї держави) і міжнародні картки.

Існують різні види банківських карт:

  • дебетові чи розрахункові, кредитні і передплачені.
  • віртуальні картки.
  • банківські розрахункові карти.

Розрахункові картки використовуються для здійснення різних операцій їх власників у межах залишку на них матеріальних засобів. При оформленні таких карт не потрібно ознайомлення з кредитною історією власника картки і також ретельної перевірки його особистості. Завдяки цьому процес спрощується. На залишок грошових коштів, на рахунок клієнта можуть, нараховуватися відсотки.

Картки з овердрафтом дозволеним

Такі картки є продовженням розвитку розрахункових карт. Це удосконалений варіант. Багато хто з таких карт, дозволяють їх користувачам отримувати гроші в кредит, вони представляють собою дебетові карти з овердрафтом дозволеним.

Кредитні карти

Карти кредитні застосовуються для вчинення ними операцій, розрахунки яких здійснюються за рахунок матеріальних засобів, наданих кредитною установою в межах певного ліміту і у відповідності з умовами, які зазначені в кредитному договорі. Цей ліміт встановлюється виходячи з платоспроможності клієнтів. На залишок суми коштів на рахунку також нараховуються відсотки, проте зазвичай вони нижчі, ніж при овердрафт.

Кредитні карти є більш перспективними, ніж інші види банківських карт і поступово замінюють інші споживчі кредити.

Передплачені картки

Передплачені карти застосовуються для вчинення їхніми власниками операцій, розрахунків, за якими проходять за допомогою кредитної організації, і засвідчує право власника передплаченої карти на оплату послуг і товарів або видачі готівкових коштів.

Локальні карти

Такі види карток можуть бути використані тільки в касових терміналах або відділеннях Ощадбанку, а також у тих торгових центрах, де вони є. Термінали і банкомати інших банків зазвичай не приймають такі карти і оплата ними в інтернет магазинах неможлива.

Міжнародні карти

Застосовуються такі карти в системах міжнародних платежів. Найбільш популярними платіжними системами є Mastercard і Visa. Вони бувають як кредитні, так і дебетні (дебетові).При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами