ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Бойкот для депутата

бюджетПочаток 2013 року ознаменувався дефіцитом держбюджету в розмірі 1,6 млрд. грн., а також зниженням індексу споживчих цін.

Споживчі мотиви

Прості українці не роблять з цього особливої трагедії, оскільки дефіцит бюджету на початку року фіксувався і раніше. А дефляція і зовсім на руку населенню. Але подібна ситуація дещо критична для уряду. Адже в бюджеті на 2013 рік дохідна частина розраховувалася виходячи з рівня інфляції 4,8%. Отже, якщо індекс споживчих цін не буде рости, як того хочуть чиновники, уряд ризикує не виконати дохідну частину держбюджету.

Розраховувати на зовнішні запозичення уряд не може, оскільки співпраця України і МВФ «заморожена» в силу цілого ряду політичних і економічних обставин. Залишається шукати гроші всередині країни. Але в умовах стагнуючої економіки зробити це не так вже й просто. Усі реформи з поліпшення бізнес-клімату та «оптимізації» роботи податкової служби справили зворотний ефект. Підприємці закривають підприємства, як результат відрахування до бюджету скорочуються. Тому не дивно, що погляди чиновників-реформаторів з представників бізнесу були звернені у бік пересічних українців.

Першими тривожними дзвіночками для громадян стали введення податку на нерухомість і значних штрафів за самовільне встановлення автономного опалення в квартирах багатоквартирних будинків.

До бойкоту один крок

Законопроекти № 2400 і 2401 були неоднозначно зустрінуті представниками громадськості. У соціальних мережах і на інтерент-форумах з’явилися заклики до бойкоту продукції компанії, яку контролює Євген Сігал, автор «гучних» законопроектів. Бойкот підтримали і журналісти, і економісти. Підтримав ідею журналіста і Олександр Сугоняко, президент Асоціації українських банків: «Я повністю підтримую ініціативу окремих громадських активістів щодо бойкотування продукції компанії, яка належить Євгену Сігалу. Це цілком адекватна реакція українців, які хочуть законним шляхом «провчити» ініціатора законопроекту».

Не залишився осторонь і Прем’єр-міністр Микола Азаров, він висловився категорично проти законопроекту нардепа від Партії регіонів Євгена Сігала на своїй сторінці в соціальній мережі. «Я до цього проекту ставлюся негативно, написав Азаров на своїй сторінці в «Фейсбук».При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами