ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Юридичний аутсорсинг

адвокатАбонентське юридичне обслуговування має свої переваги і свої недоліки. Якщо бізнес супроводжується грамотним юридичним обслуговуванням, то це стане запорукою успішної діяльності цього бізнесу. У сучасній реальності необхідно попереднє прораховування всіх правових ризиків. Ризики, пов’язані з невиконанням якихось зобов’язань контрагентами в тих чи інших угодах, ризики, пов’язані з порушенням правових норм, за якими наступає податкова, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Ще зовсім недавно підприємства мали можливість або користуватися роботою штатного юриста, або, при необхідності, звертатися до послуг адвоката. Якщо підприємство було досить великим, то воно могло мати не одного юриста, а цілий відділ або службу. Зараз ситуація складається по-іншому через прагнення вітчизняного законодавства змінюватися і вдосконалюватися. Причому навіть професіоналами швидкі зміни в законодавстві відстежуються за роботою. Крім того, розвиток нових галузей, таких як телекомунікація або Інтернет, сприяють виникненню нових правових відносин, що вимагають нестандартних рішень проблем, що виникають . А якщо у якоїсь компанії є зовнішньоекономічні відносини, цій фірмі тим більше потрібні будуть поради кваліфікованих і досвідчених юристів щодо застосування прав на міжнародному рівні.

І ось в результаті такої необхідності стали створюватися компанії, які пропонують послуги з юридичного аутсорсингу. Аутсорсинг полягає в передачі функцій і обов’язків штатного юриста підприємства представнику аутсорсингової компанії. У віданні цього представника буде певний вид діяльності. А клієнти, як правило, стають абонентами юридичної компанії, що пропонує послуги аутсорсингу розрахунку заробітної плати.

Так що ж для підприємства вигідніше – штатна юридична служба або послуги сторонньої організації в супроводі бізнесу з юридичних питань?

Юрист на підприємстві є штатною одиницею. Працює він за укладеним трудовим договором, отримує заробітну плату, оплату відпустки і лікарняного. Штатний юрист знаходиться в підпорядкуванні у керівництва підприємства. І такий стан можна вважати “плюсом”. Але для справи, для того щоб рішення юриста були упередженими і об’єктивними, така залежність від керівника іноді заважає.

Послуги з юридичного обслуговування надаються на підставі договору, що укладається. Все, що зобов’язується виконувати компанія з юридичного супроводу, записано в договорі. Якщо клієнт, власник підприємства не задоволений роботою компанії, то він завжди може припинити дію договору без виплати будь-якої неустойки.

Робота фірми, що здійснює юридичний аутсорсинг, спрямована на отримання результату. А результат для неї – це рішення конкретних правових проблем. Наскільки будуть тривалими відносини клієнта і аутсорсингової компанії, залежить від того, наскільки якісними будуть послуги з аутсорсингу. Штатному юристу виплачується заробітна плата не залежно від результативності його роботи (якщо, звичайно, на підприємстві не введені в дію бонуси та заохочення). Штатні юристи теж бувають кваліфікованими фахівцями у своєму виді діяльності, і у них можуть бути високі професійні амбіції. Такий співробітник буде намагатися відстоювати інтереси підприємства і в суді, і в роботі з контрагентами. Але якщо робота для нього є лише погодинною, тобто, з оплатою за проведений на робочому місці час, хіба зможе він стояти на сторожі правового порядку і піклуватися про користь для підприємства? Питання, зрозуміло, риторичне. Тому можна зробити висновок, що надійний захист інтересів підприємства більшою мірою може бути в руках аутсорсингової компанії, ніж в руках штатного юриста або навіть цілого юридичного відділу підприємства.

Юристи зі спеціалізованих компаній мають можливості для придбання великого різноманітного досвіду, тому що у них більш широке коло завдань, які їм доводиться вирішувати, на відміну від штатних юристів, досвід яких може обмежуватися ситуаціями свого підприємства. Однак штатний юрист найкраще знає документацію свого підприємства, краще інформований про тонкощі відносин з наявними партнерами, а тому штатний юрист іноді може швидше знайти рішення або вихід.

Але ж можливий у такому випадку компроміс. Штатний юрист може бути присутнім на підприємстві і вирішувати якісь спеціальні завдання, маючи доступ до адрес і паролів даного підприємства, але одночасно з ним працюватиме аутсорсингова компанія відповідно з її обов’язками на конкретному підприємстві. Тоді не буде ні конкуренції, ні подвійної дії, а буде зручний розподіл обов’язків.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами