ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Вибір іпотечної програми – відповідальність на позичальнику!

іпотечне кредитуванняНа ринку кредитних продуктів іпотека є довгостроковим кредитним договором, і суми кредитування по ній часто можуть становити до декількох мільйонів гривень. Нерідко на різних форумах можна зустріти порівняння іпотеки з «кріпосним правом» або «шлюбом за розрахунком». Адже часто термін за таким кредитом перевищує середньостатистичну тривалість сімейних відносин.

Ці характеристики не такі вже й далекі від істини. І вже якщо позичальникові доведеться такий тривалий час спілкуватися з представниками банку-кредитора і вибудовувати комфортні для обох сторін відносини, підійти до вибору іпотечної програми варто зважено і неупереджено.

До послуг зацікавленого в оптимальному виборі претендента сьогодні в інтернеті запропоновано безліч функціональних методів аналізу, один з яких – кредитний калькулятор , що дозволяє розрахувати максимальну суму можливого кредиту та щомісячного внеску по іпотеці. Для цього достатньо даних про дохід позичальника, строку кредиту і деяких інших індивідуальних умов різних іпотечних програм.

Основні параметри для аналізу

Для прийняття рішення при виборі іпотечної програми досить проаналізувати всього чотири основні умови надання кредиту:

1. Термін договору.

Важливо пам’ятати, що при виборі більш тривалого терміну за договором іпотеки, щомісячний внесок по кредиту буде менший, що сприятливо позначиться на поточному сімейному бюджеті.

Але так як довше доведеться платити відсотки за кредит, то й переплата за придбане житло буде набагато відчутніша, ніж при більш короткому терміні договору.

Не варто забувати і про те, що право розпоряджатися придбаним об’єктом нерухомості позичальник отримає лише після повного розрахунку з банком за кредитом.

2. Механізм розрахунку щомісячного платежу.

В даний час іпотечні програми пропонують тільки 2 способи розрахунку щомісячних внесків по кредиту – аннуітетний або диференційований платіж.

У першому випадку розмір внеску не буде змінюватися протягом усього терміну дії договору. При диференційованому внеску, сума платежу буде поступово зменшуватися з кожним місяцем.

Слід врахувати, що сума відсотків, нарахованих за весь період дії договору, буде вищою при використанні аннуїтетного типу платежу.

В обох випадках співвідношення суми відсотків і основного боргу в структурі платежу буде змінюватися однаково. У першій половині терміну договору основна частина буде припадати на відсотки, майже не зменшуючи суму основного боргу. У другій половині терміну швидшими темпами буде зменшуватися «тіло» кредиту.

3. Валюта договору.

Для довгострокових договорів переважніше вибрати валюту рівноцінну валюті основного доходу позичальника. Від вибору іноземної валюти для іпотечного договору варто утриматися, тому що дуже важко достовірно передбачити яким буде валютний ринок через кілька років. Тому гонитва за невеликою економією на ставці кредиту може обернутися «непідйомними» платежами у випадку несприятливих змін на валютному ринку.

4. Комісії та збори.

Незважаючи на те, що вже кілька років тому законодавством були заборонені комісії на видачу кредитів, банки примудряються, змінивши терміни та умови нарахування, застосовувати різні приховані комісії. Тому при виборі іпотечної програми необхідно звернути увагу і на такі види подорожчання кредиту, щоб правильно розрахувати ефективну ставку за обраною іпотечною програмою.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами