ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Франчайзинг – легкий старт чи кабала?

ФранчайзингУ нашій країні все більшу популярність набирає така форма ведення бізнесу, як франшиза. Придбавши франшизу, бізнесмен-початківець отримує вже випробуваний бізнес – модель, а також навчання і постійну підтримку від продавця франшизи. Продавець, в основному, зацікавлений фінансово у розвитку бізнесу свого покупця, але всі ризики в бізнесі лягають тільки на плечі покупця.

Існують компанії, які можуть дати пораду, і допоможуть купити франшизу . Продавці франшизи зазвичай описують для покупців широкі перспективи: потік покупців, великі продажі, легкість у веденні бізнесу, навчання і т.д. А як йдуть справи насправді?

Франшизи можна розділити на дві групи: франшизи, засновані на певному бізнесі – моделі (крім вступного внеску покупець повинен буде постійно віддавати продавцеві частину прибутку), а також мережі, які продають свою продукцію якої – небудь певної компанії (тоді платити вступний внесок в мережу не потрібно, а продавець зацікавлений виключно в розширенні мережі збуту).

У будь-якому випадку, ризик у новоспеченого бізнесмена буде нижчий, ніж при запуску бізнесу «з нуля», так як перед стартом бізнесу підприємець може вивчити досвід інших бізнесменів, які раніше вже працювали з аналогічною франшизою, і з самого початку можуть зрозуміти, наскільки прибутковим є даний вид бізнесу і з якими ризиками при цьому доведеться йому зіткнутися.

Важливо пам’ятати, що використання бренду, який вже добре «розкрутили», може значно змінити прибутковість даного бізнесу, адже в наш час продукція популярних марок більш затребувана, чому не брендова продукція.

Але повністю виключити ймовірність виникнення ризиків не можна. Незважаючи на ту обставину, що новоспеченому бізнесменові надана прибуткова модель бізнесу, яку використовують і інші підприємці, і, незважаючи на те, що він може проконсультуватися у знаючих людей з багатьох питань, які виникають в період старту бізнесу, ймовірно, що деякі ситуації можуть призвести до того, що реальна ситуація буде значно відрізнятися в гірший бік від бізнес – моделі.

Франшиза не дає 100% гарантій отримання прибутку. Тому, перш ніж почати займатися бізнесом, необхідно отримати знання, необхідні будь-якому підприємцю, пройти навчання з різних питань: маркетинг, фінансове планування, управління персоналом, юридичні аспекти ведення бізнесу і т.д.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами