ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Новий удар по кишенях українців

ринок автомобілівУ нинішньому році в країні випущено автомобілів в два рази менше, ніж у минулому. Про це стало відомо з офіційних статистичних даних. За сім місяців 2013 українським виробникам вдалося випустити лише 22 тисячі легковиків. У два рази менше зійшло з конвеєра і вантажних автомобілів. Не дивлячись на марні спроби керівництва країни допомогти українському автопрому, виробництво автомобілів повзе вниз.

У перший місяць осені має набув чинності Закон про утилізаційний збір. Він передбачає внесення суми на утилізацію в загальну вартість автомобіля іноземного виробництва. У наслідок цього, іномарки з об’ємом двигуна в 1 літр підвищаться в ціні на 5,5 тисяч гривень, з 1,5 літровим двигуном – на 8,4 тисячі гривень, а авто з двигуном в 2 літри виростуть в ціні на 16800 грн.

Експерти вважають, що необхідно не обмежувати іноземців, а створювати сприятливі умови для розвитку вітчизняних автовиробників. Цього можна домогтися, мінімізувавши корупцію, забезпечивши права власності для автовиробників і вчинивши інші важливі кроки для пожвавлення ситуації в автогалузі.

Збільшення ж вартості іномарок – це удар по гаманцях українців, – вважають аналітики.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами