ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Чим жінкам загрожує «податок на вагітність»?

податок на вагітністьДіти чи робота. Перед таким вибором виявилися українські жінки. У Верховній Раді прийняли закон, який в народі вже встигли охрестити «податок на вагітність». Він набув чинності з 1 липня. Начебто наміри найкращі, але за законом чотири декретні місяці будуть зараховуватися жінкам до страхового стажу, з якого будуть нараховувати пенсію. Але чи зраділи майбутні мами такому нововведенню?

На колишньому місці роботи Катерина відпрацювала 4 роки. Керівництво жінку нахвалювало, роботу цінувало. Все закінчилося, коли дізналися, що Катя скоро стане мамою. Тоді ж і попросили написати її «за власним бажанням».

«Прикро, звичайно, але робити було нічого, довелося шукати іншу роботу. З цим питанням було нелегко, тому що начальство не рвалося брати на роботу жінку в моєму становищі знаходилися різні відмовки. Не дивлячись на те, що у мене дві вищі освіти та мене ніхто не бере на роботу »- розповідає Катерина.

А, наприклад, Олена також нещодавно шукала роботу, от тільки у неї, на відміну від Катерини, проблем з цим не виникло. Жінка каже що, вже має дитину. Цей факт, вважає Альона, зіграв їй на користь.

Після того як закон набув чинності, за жінок, що йдуть у декретну відпустку роботодавці повинні заплатити податок у розмірі 33% від заробітної плати співробітниці. З самої вагітної стягується 2%. Юристи вважають – закон прийнятий через зловживання з боку громадян, щоб ті не «обманювали» державу.

«Деякі роботодавці брали на роботу жінок в період вагітності і встановлювали практично нереальні заробітні плати, які в рази вищі, ніж по регіону – від 20 до 50 тис. грн. Відповідно жінки, які йшли згодом в декрет отримували 100% від зарплати яка існує на підприємстві»- каже юрист Андрій Верба.

Але є варіант, як обійти закон. Тепер вагітним жінкам можуть ставити умови: мовляв, на роботу беремо, але трудову не заводимо, а якщо і заводимо – тільки на мінімальну плату, все інше – в конверті. В уряді ж обіцяють по-своєму заохочувати роботодавців.

«Зараз ми окремо розробляємо програму і через три місяці ми її представимо. Будуть внесені зміни до закону про зайнятість, де ми дамо додаткові стимули для того, щоб жінку після пологів, вагітну жінку приймали на роботу, і роботодавці були більш мотивовані»- сказала міністр соціальної політики Наталія Королевська.

Приватний підприємець Дмитро мотивацію чекає, хоча в неї не вірить. Зараз каже, на нього звалилося багато фінансових проблем – тепер Дмитру доведеться ширше відкривати власну кишеню.

«В даній реалії невигідно брати на роботу молодих дівчат рано чи пізно вони захочуть вийти заміж, народити дитину, а платити за це повинен я, як приватний підприємець. Тому поставили в такі умови, що реально зараз краще брати на роботу чоловіків»- розповідає приватний підприємець Дмитро Прав.

«Податок на вагітність» ввели, щоб допомогти жінкам. Адже чотири декретні місяці зарахують їм до страхового стажу. Але у молодих жінок тепер з’явилася проблема – морока з пошуком роботи.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами