ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Що таке експрес-кредит?

грошіСлово-приставка – експрес розтлумачується як моментальний, швидкий. Відповідно, експрес-кредит – це позикові кошти, видача яких здійснюється в максимально короткий термін.

Експрес-кредити надаються на придбання певного товару, пропонованого торговими точками, що складаються в партнерських відносинах з кредитною організацією, і на оплату деяких послуг: ремонтних робіт, туристичних путівок тощо, також наданими партнерськими сервісними компаніями.

Отримати швидкий кредит можуть не тільки фізичні, а й юридичні особи, наприклад, на купівлю нових партій товару для підприємства.

Особливість експрес-кредиту полягає в досить високих відсотках, невеликих сумах позики: у межах 20 тис. грн., і коротких строках погашення. Причиною тому є великий ризик неповернення боргу, оскільки визначення кредитоспроможності позичальника, внаслідок скорочення часу розгляду заявки, зводиться до мінімуму.

При такому виді кредитування, як правило, гроші готівкою не видаються, а переводяться на рахунок компанії, де купується товар або виявляється послуга. А так як фінансові розрахунки між підприємствами ведуться в гривнях, відповідно, і експрес-кредити видаються лише в національній валюті.

Позитивною стороною експрес-кредитів є зручність його отримання. Сьогодні в багатьох магазинах і сервісних центрах працюють представники різних банків, що дозволяє оформляти позики безпосередньо в місці купівлі або замовлення послуги. Також існує можливість подати заявку на експрес-кредит через інтернет – на електронну пошту кредитної організації, або традиційно оформити його в офісі банку.

У торгових точках оформлення експрес-кредиту в середньому займає 30-40 хв, а в банківських організаціях – до трьох днів.

У деяких банках можна отримати експрес кредит готівкою по паспорту за всю вартість товару, а в інших потрібно внести перший внесок. Залежно від умов кредитора і надійності позичальника він може становити від 10 до 50%. Чим стабільніше фінансове становище кредитуємого, тим, як правило, менша сума першого внеску. Таким чином банки додатково страхують ризик невиплати кредитних коштів.

Для оформлення експрес-позики кредитори зазвичай вимагають два документи, обов’язковим з яких є громадянський паспорт з пропискою в тій місцевості, де проводиться оформлення, а другим може бути військовий квиток, закордонний паспорт, особиста пластикова карта і т.п.

Всі умови термінової позики обумовлюються у кредитному договорі.

Найбільш вигідно оформляти експрес-кредит строком від 6 до 12 місяців. В іншому випадку товар, що купується або надається послуга обійдеться дорожче в середньому на 70-80%, ніж при розрахунку за них готівкою. А економічно рентабельна для позичальника переплата по кредиту максимум на 30%, і це з урахуванням зростаючої інфляції.

До експрес-кредитування вигідно вдаватися лише в тій ситуації, коли позикові кошти потрібні дуже терміново. Якщо ж час дозволяє, або необхідна більш велика сума, і ви розраховуєте на тривалий термін з погашення кредиту, набагато вигідніше зібрати додатковий пакет документів, які підтвердять вашу кредитоспроможність, і взяти звичайний споживчий кредит.

Втім, кожен має право вирішувати сам, який кредит в даній життєвій ситуації йому найбільш підходить.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами