ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Точка зору: від низької інфляції в Україні всім буде добре

інфляціяОчікується зростання ВВП, зниження облікової ставки НБУ і стабільні ціни на споживчому ринку. Низький рівень інфляції буде поступово підвищувати купівельну спроможність українців.

Намір Національного банку України (НБУ) протягом найближчих 3-5 років стримувати інфляцію в низьких значеннях позитивно вплине на економіку країни. Таку думку висловила експерт інформаційно-аналітичного центру Марія Сальникова.

З її слів, крім того, що це підтримає курс національної валюти, є ряд інших факторів. Так, низький рівень інфляції буде поступово підвищувати купівельну спроможність, а значить надавати позитивний вплив на зростання ВВП. За рахунок зниження інфляційних очікувань виробників «буде відсутнє збільшення вартості вироблених товарів, що в свою чергу надасть підтримку національним експортерам».

Крім цього, «відсутність інфляційного тиску дозволить населенню з більшою впевненістю вкладати кошти на банківські депозити, що збільшить ліквідність банківського сектору», а регулятору «дозволить, при необхідності, піти на зниження облікової ставки від поточного рівня 7%, що, у свою чергу, може призвести до деякого зниження ставок за депозитами, але також зможуть бути знижені і кредитні ставки». Як підкреслила експерт, «на 2013 рік наш прогноз щодо темпів зростання інфляції становить 2,7%».При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами